Wpis z mikrobloga

Bycie perfekcjonista to według was zaleta czy wada? U mnie wszystko jest na tip top. W prywatnym życiu często coś poprawiam naście razy co do milimetra żeby było idealnie co czasami jest męczące bo pochłania masę energii i skupienia a ile a i tak robie to tylko dla siebie bo większość nie zauważa tak małych różnic. W życiu zawodowym również jest do linijki ale przez to jestem w stanie zrobić dwa razy mniej. Czy są tu jeszcze jacyś perfekcjoniści?
#feels #przemyslenia #perfekcjonizm
  • 31
  • Odpowiedz
@PancakeV: Niedaleko pada perfekcjonizm od OCD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale generalnie to wada, nie wszystko potrzebuje być idealne i jeśli coś działa to się tego nie naprawia.
  • Odpowiedz
@PancakeV: wada. Ja estymowałem taski w pracy na powiedzmy 120% normy a i tak robiłem dłużej, bo wydawało mi się że nie jest jeszcze dobre. To samo ze swoimi projektami. Wszystkie do kosza szły bo nie umiałem ich skończyć xD
  • Odpowiedz
  • 0
@PancakeV zależy, jak robię coś dla mnie ważnego to musi być ideolo, choćbym miał się zesrać to będzie idealnie...
Ale jeżeli muszę coś zrobić, i nie jest mi to zbytnio ani potrzebne ani nie mam ochoty. To zrobię to tak by nie było widać że jest robione na odwal
  • Odpowiedz
@PancakeV: Pomoże nam w tym matematyka - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Michaelis_Menten_curve_2.svg

To jest wykres przereagowania reakcji chemicznej. Niech Reaction rate będzie dokładnością wykonania danej pracy, Vmax perfekcją do której dażysz, a Substrate concentration to ilość wysiłku które musisz włożyć. Jak widzisz, gdy zaczyna dochodzić do 80-90% idealnej, oczekiwanej przez ciebie perfecji trzeba dokładać coraz więcej wysiłku, by zwiększać tą dokładność, ta zależniość nie jest liniowa. I choć to uogólnienie, możemy spokojnie założyć iż działa
  • Odpowiedz