Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pcmasterrace poskładałem kompa ale przy próbie włączenia słychać tylko takie kliknięcie jak by gdzieś od zasilacza i tyle.
Niby wszystko podpięte jak powinno. Wszystko nówka części.
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@absoladoo: a właśnie nie zasilacz zajebisty gold 80plus. I zaraz chyba porozpinam wszystko i posępne stary zobaczyć czy coś ruszy.
  • Odpowiedz
@hoszin: a wiatraczki się ruszają przy tym, czy w ogóle brak reakcji? Dobrze Ci usiadły wtyczki od zasilania płyty i zasilania procesora? Zawsze możesz sprawdzić czy zasilacz jest OK odpinając go od płyty i robiąc zworkę na wtyczce ATX. Jak masz do podstawienia zasilacz no to oczywiście warto od tego zacząć ;)
  • Odpowiedz
@hoszin: hmm, czyli masz zasilanie na płycie, tylko się nie podnosi.
Zweryfikuj te podłączenia front panelu, jak masz zasilacz to podmień bo to chwila moment, też jak wyżej popatrz czy nie ma zworki na CLRTC.
Jak nic to nie da, to spróbuj podpiąć absolutne minimum do płyty: procek z chłodzeniem, wiadomo ;) ale poza tym tylko oba złącza opisane jako 1, kartę graficzną (no chyba że masz na procku, ale wątpię
Odczuwam_Dysonans - @hoszin: hmm, czyli masz zasilanie na płycie, tylko się nie podno...

źródło: comment_EPjfJZyyZKTo5Ofmsn6aReM3or56zEfV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hoszin: zawsze najlepiej zacząć właśnie od minimalnej ilości "zmiennych", spróbować odpalić w opcji minimum ;) a najlepiej właśnie podstawiać elementy, jak na przykład ten zasilacz, bo powinno wystartować na dowolnym. Chociaż rzadko się zdarza żeby nowy markowy zasilacz był walnięty, bo jednak są testowane i łatwo je sprawdzić. Ale zdarza się ;) jak coś to wołaj.
  • Odpowiedz
@hoszin: nie, bo prawdopodobnie masz tam Ryzena, a one nie mają zintegrowanej grafiki ;) ale coś się powinno dziać. Możesz śmiało wpiąć kartę w tej pozycji. Resetowałeś BIOS? Zewrzyj te nóżki opisane CLRTC na parę sekund przy odłączonym zasilaniu i próbuj odpalić zwierając piny od PWR SW, obserwuj te diody diagnostyczne, patrz czy chociaż zakręci wentylatorem. Zwróć uwagę, czy na pewno RAM siada Ci do końca na tym końcu który nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Odczuwam_Dysonans: i hooj wczoraj stwierdziłem że się nie będę już bawił i uruchomię stary komp bo odłączyłem zasilacz, no i stary komp też nie reaguje po podpięciu? Możliwe że zasilacze się oba spaliły czy coś? Ale niby ledy na nowej płycie się świecą.
Dopiero wróciłem i na dziś mam dość wszystkiego. Chyba jutro jeszcze zobacze.
  • Odpowiedz
@hoszin: kurde wątpię, zasilacze mają zabezpieczenia i nawet ubita płyta nie powinna im nic zrobić. Prędzej bym stawiał że nie zaskoczyło Ci zasilanie procka, ruszyłeś czymś, etc. Spróbuj tak samo, wypiąć wszystko co zbędne i wtedy odpalać.
  • Odpowiedz