Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kano_jp: Bo najprościej byłoby, jakby producenci zaczęli robić te butelki z takiego tworzywa, żeby przy paleniu nie wydzielało syfu. No ale wtedy kwik branży recyklingowej byłby ogromny.
  • Odpowiedz
@Kano_jp i jaka to oszczednośc zasobów: żaden samochód nie musi po to przyjechać i wywieźć na sortownie gdzie kilkanaście osób to musiało obsłużyć, a tak to wszystko robisz ty i to na miejscu. Pomyśl jaka to oszczedność a co za tym idzie-ekologia.
  • Odpowiedz
@tellet: ogólnie dąży się do zastąpienia tworzyw pochodzenia kopalnego, tworzywami pochodzenia naturalnego. Tylko wszystko rozchodzi się o cenę.

Niestety, w przypadku spalania w niekontrolowanych warunkach, z większości będą wydzielać się trujące gazy. Spalanie powinno odbywać się w specjalnych piecach w temperaturze 1000+stC, powinno odławiać się gazy odlotowe i poddawać je dopalaniu w specjalnych komorach w temperaturze 1200+stC z nadmiarem tlenu. W piecach domowych nie da rady tego zrobić.
  • Odpowiedz
W piecach domowych nie da rady tego zrobić.


@asd1asd: no nie da się.

Za to wrzucając takie śmieci powoli, na dobrze rozpalony węgiel przy stałym dopływie powietrza sąsiad nic nie zauważy. Wiem że można, nie żebym tak robił, mam rozdrabniacz do plastiku i wszystko rzucam do worka. Śmieciarze mnie nie lubią bo mogę napchać dużo więcej plastiku w worek i trzeba uważać żeby się nie
  • Odpowiedz