Wpis z mikrobloga

ja poszłam do agenta, który pokazał mi mieszkania - agent nic nie wziął, pomimo ze poświecił mi trochę czasu bo byliśmy razem w kilku mieszkaniach. tylko ze patrząc na zaoferowane przez niego ceny a dopytując już dewelopera o kwotę to szanowna agencja dodawala sobie +40 tys. do każdego mieszkania. myśle ze warto pójść do agenta wybadać tylko teren, sadze ze tez może mieć wiedzę na temat inwestycji, które dopiero maja powstać i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
w Polsce panuje przeświadczenie że branie prowizji od sprzedaży/kupna to złodziejstwo


@login-jest-zajety: bo to jest złodziejstwo

@IceBeast: ale ktoś Ci każe korzystać z usług pośrednika?

Problemem nie jest branie prowizji na usługę pośrednictwa, tylko niska jakość tej usługi i niesłuchanie klienta
@luki201 z mojego doświadczenia było to tak ze poprosiłam o rynek pierwotny i wyszukali mi dużo ofert ale tak jak mówię z prowizja, bo później wchodziłam już sama na strony deweloperów i widziałam mniejsze kwoty tych samych mieszkań. i koniec końców kupiłam taniej u dewelopera niż u agenta, który proponował mi to samo mieszkanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IceBeast: nie. Bo to legalna i dobrowolna usługa. Nie widzę tu znamion kradzieży.

Dla Ciebie pewnie zarządzanie nieruchomościami to też złodziejstwo, bo "hurr durr Halyna potrzymej mie piwo i patrz jak sam zarządzam, nie będe złodziejom płacić"