Wpis z mikrobloga

Przewija się non stop ramu w kontekście ajfonów, są nawet porównania do androidów z 8/12GB ramu. Czy poza takim prostym rzutem oka "oho tutaj jest 4 a tam jest dwa razy więcej, ale bieda" idzie coś więcej? Ram management w ajfonach jest wyżej niż w wielu androidach z nawet 8GB ramu, to się rozbija wszystko o optymalizację. Optymalizację która stoi w ajfonach na bardzo wysokim poziomie. Podobny ruch Google próbuje uczynić od lat, min Pixele 3 z 4GB ramu i jak wyszło? Trzymanie 5 aplikacji w pamięci to jest wyczyn.

Mam wrażenie że masa osób wypowiadających się na ten temat to odpowiednik osób które porównują 12mpix z chociażby pixeli/samsungów/ajfonów do tych chińczyków z >40mpix i "no tam więcej megapikseli więc lepsze aparaty"... no nie, to tak nie działa
#apple #iphone
  • 9
Ram management w ajfonach jest wyżej niż w wielu androidach z nawet 8GB ramu, to się rozbija wszystko o optymalizację. Optymalizację która stoi w ajfonach na bardzo wysokim poziomie.


@mavon: nie jest, po prostu dostosowują system pod urządzenie, android jak linux używa ram inaczej, po prostu
@mavon: Ja sie zastanawiam, czemu taki samsung ma tylko 8/12 GB, a nie przynajmniej 32 GB - przeciez to biednie jak na taki niestabilny system. Pozniej dziwne, ze tylko 2 lata je wspieraja.
@Marek1991: wniosek z tego taki, ze przy s7 musialem do fabrycznych wracac co pol roku, bo mulil i sie crashowal z raz w tygodniu przy 4 gb ram, a rowiesnik apple z ktory mial o polowe mniej nawet bez zwyklego restartowania dzialal bez najmniejszej zacinki i crashy. wincyyyj ramofff
@Voltix: dziwne. Ja mam s10 od kwietnia i ani razu nie musiałem wracać do fabrycznych i nie muli ani trochę, wręcz przeciwnie. Aplikację otwierają się i zamykają szybciej niż na xr który ma długie animacje.