Wpis z mikrobloga

Przekierowywał ktoś kiedyś domene zarejestrowaną w webd.pl na serwer netlify? Wczoraj niby dodałem dns'y w webd.pl. W netlify dodalem domene. Pisali w docsach, że automatycznie sobie wsio pod spodem robią (nie wiem co tam za magia, nie wnikam). I... po godzinie działało! Miałem pod swoją domeną to, co w netlify. Dziś rano probuję wejść i boom... nie ma. "DNSPROBEFINISHEDNXDOMAIN" albo "ERRNAMENOTRESOLVED". Raz to raz to.

No to dodałem jeszcze ręcznie rekord CNAME w ustawieniach domeny. Pisali równiez o rekordzie A z ich IP ale tego nie moge już zrobić bo wywala komunikat, że już jest.

WTF? Jakby nie to, że działało wczoraj wieczorem już, to bym czekał dalej bo wiem, ze to czasami trwa. Ale że to przestąlo samo z siebie działac to nie wiem ocb.

#hosting #domeny #devops trochę? #komputery
  • 6
@AlfaMacius: @CeZiK_: Jak się właśnie okazało, strona mi działa jak ma działac, ale nie gdy jestem połączony przez konkretną sieć wifi. Na innej mi działa i wszystkim, ktorym wysyłam linka. Pozostaje czekać aż cache (jak domniemam) sieci z której mam dostep do Internetu, się "zaktualizuje" czy dzwonić do admina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luktuc: czyli musisz poczekać na odświeżenie DNS. Możesz spróbować wyłączyć na chwilę router, wyczyścić cache i cookies w przeglądarce lub wejść w tryb prywatny. Ewentualnie w cmd wpisz ipconfig/flushdns