Wpis z mikrobloga

Mirki, 3 lata temu brałem przez ponad rok escitalopram i sulpiryd. Mało pomagało na depresję ale ogólnie było chyba bardziej na plus no i przede wszystkim nie wpływało to negatywnie na jelita. 2 miesiące temu poszedłem do tego samego psychiatry żeby mi przepisał to samo bo mam problemy z jelitami i nerwice przez to. Strasznie olewczo do mnie poszedł. Wyciągnął telefon i się do niego śmiał. Przepisał znowu te leki i brałem to kombo przez miesiąc ale rzuciłem bo pomyślałem że skoro on tak ignorancko do mnie podchodzi i przepisuje leki to raczej niewarte ryzyka i zachodu biorąc pod uwagę mój stan. I że może lepiej chyba dojść do głównej przyczyny problemu bo to może jakiś niedobór witaminy albo minerału. Miałem umówioną wizytę kontrolną u tego psychiatry i nie poszedłem, bo ten gość i tak nie interesował się tym tylko przepisał leki i nara. Więc nie chcę od kogoś takiego przyjmować leków. Teraz jeszcze wraca depresja małymi krokami i nie wiem czy wziąć już dziś znowu to kombo i próbować znowu się rejestrować do gościa tylko po to żeby mi te tabletki dawał czy olać go i poszukać innego psychiatry jakiegoś prywatnie na znany lekarz i w następnym tygodniu się zarejestrować. Może ten nowy by przepisał takie leki które by pomogły... Ale co jak będą jakieś gastryczne skutki uboczne eh :/.

Jakie bierzecie leki na nerwice/depresję które złagodziły u was objawy jelitowe?
#nerwica #depresja #ssri #ibs
  • 4
@ChelseaDagger: jeśli nie pasuje Ci ten psychiatra, co jest zupełnie zrozumiałe jeśli się tak zachował, idź do innego. Nikomu na złość nie robisz, tylko sobie :c już wiesz, że tamte leki pomogły w przeszłości, więc nie rozumiem za bardzo dlaczego przestałeś je brać tym razem. Wygląda, jakby bardziej zależało Ci na uwadze lekarza, niż na jego ekspertyzie i recepcie. Jeśli chcesz uwagi, to może psycholog i terapia? A dodatkowe badania to
@factoryoffaith_ eh no właśnie w sumie po tym kombo nie miałem żadnych efektów ubocznych... Jedynym efektem ubocznym był zwiększony apetyt. A przez moje problemy z jelitami schudłem ponad 10kg. Tylko boje się też tego że znowu będę miał duży apetyt a wzdęcia dalej będą się trzymać i jak będę jeszcze więcej jadł to wzdęcia będą jeszcze większe. No i ogólnie człowiek nie czuł się zbytnio sobą po tych lekach... No ale #!$%@?
@ChelseaDagger: Efekty uboczne trwają max 3 tygodnie - należy to potraktować jako czas przechodni. No skoro chcesz coś w sobie zmienić to już nie będziesz aktualnym sobą, tylko trochę zmieniony. To jednak ciągle ty. Ja się zmieniłam sporo i jestem mega zadowolona z tego jak to wygląda - ale właśnie to było moim celem, zwalczyć swoje borderline i poznać siebie, która wcześniej była zdominowana przez to zaburzenie.
Chyba masz zbyt mała