Wpis z mikrobloga

Sie ma mechaniczne Mirki.. zapytam z ciekawości bo sprawa pewnie przejeb..na sprawa..

są jakieś mega lekkie skrzynie biegów chociaż na 2 biegi ze wstecznym, ale z wałkiem odbioru mocy, lub jakimś kołem pasowym czy innym napędem do narzędzi

żeby dać pod elektryczny silnik.. lub mały spalinowy..

od motocykla, quada? czy czegoś takiego? glebozgryzarki

#mechanika #mechanikasamochodowa #motoryzacja #samochody
Pobierz nutka-instrumentalnews - Sie ma mechaniczne Mirki.. zapytam z ciekawości bo sprawa pe...
źródło: comment_ZQm8LT87xqcQJAevUYuq7CVqt1spMM2e.jpg
  • 29
@wniosek_o_urlop: na wszelki wypadek, ma pracować w przjeb..nym terenie, ale rozważam także mały spalinowy wiec głupio dawac skrzynie bez wstecznego..

musi być lekka i z przekładnią do narzędzi, chociaż kołem pasowym...

nie mówcie że w XXI wieku nikt o tym nie pomyślał, mam nadzieje że nie tylko ci od ciągnika #dzik co jest mega ciężkie jak na te osiągi
@MMARS: nie wiem gdzie szukać, wyobraź sobie naprościej silnik od 1 kw do max 2 kw elektryczny lub odpowiednik takiego spalinowy

mam do niego przenośny agregat prądotwórczy a chcę pracować w trudnym terenie w szklarni, w błocie, krzaczorach etc

i chcę aby napęd poszedł na koła jak w ciągniku jednoosiowym oraz aby było odprowadzenie napędu na wałek odbioru mocy

nic wiecej, oczywiście luz na skrzyni i rozprzęglenie wałka odbioru mocy

ps.
Pobierz nutka-instrumentalnews - @MMARS: nie wiem gdzie szukać, wyobraź sobie naprościej siln...
źródło: comment_qu9PQR58hzhk3yT08JLEeJVm5bMjIF0e.jpg
@nutka-instrumentalnews:
Hmm ja tu czuje pewne nieścisłości.
Chcesz budowac jakiś fajny pojazd na trudny teren. Powinieneś wiedzieć że silniki motocyklowe w większości maja skrzynie biegów w jednym pudełku razem z silnikiem. Tego się nie da rozdzielić.
Z kolei większość quadów ma silniki z motocykli...
Nie mam na myśli Chińczyków i przeprawowek zza Oceanu. Choć i tak w przeprawówkach silniki ( z motocykla, tak jak w grizzly 660 i 700) są spięte
@passtartowy: ale mają jakiś napęd na łańcuch.. może wystarczy wyjąć silnik i dorobić miejsce na elektryczny..

jak nie to zostaje jakiś od oryginalnego silnika ciągnika jednoosiowego ale są drogie i kiepskie do tego

glebozgryzarki (ale bez wstecznego, ps są takie co mają na wałek ale i takie co daje się zamiast tego do zgryzania ziemi po prostu koła, te odpadają)

albo jakieś motopomy..? jak od starej nyski poszła do samochodu.. musi
@nutka-instrumentalnews: A może silnik elektryczny z dwoma wałkami, z jeden strony dasz na jazdę- nie wiem czy przez przekładnię ślimakową, czy może do tego wariator (nie będzie dyferencjału) czy może całkiem coś innego a wałek z drugiej storny silnika dasz jakow WOM
@kamros92: a sprzęgło pomiędzy nimi?

poza tym lepiej mieć zabezpieczenie mechaniczne na wszelki wypadek jakby nie dał radę ruszyć czy coś..

wez pod uwagę że w terenie jeżeli będzie naped z agregatu szedł to strata pójdzie z 60 procent, elektrycznie może zabraknąć - jak wczesniej pisano na wykopie - momentu obrotowego..

wiec lepiej miec jakas nawet prymitywną przekładnie..

ps. od kosiarek to takie cuda.. https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-manualna-spicer-kosiarka-traktorek-CID5-IDB7Tvw.html#e919438142

trochę drogie jak na takie badziewie,