Wpis z mikrobloga

@Retoryk:
@Horaccy: Generalnie jutro będę widział więcej jak mechanik wyjmie silnik. Po ostrzejszej jeździe następnego dnia rano zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. Pompa nic nie podaje jak dziś mechanik zajrzał. Do tego nie chodzi na jeden gar i możliwe że przytarty. Plus prawdopodobnie luzy zaworowe. Mam już silnik inny ogarnięty, ale nie wiem na jaką kwotę się nastawiać przy swapie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PeterFile:
@wxx71: 270k nalatane. Około 30k na gazie, podejrzewam że po prostu #!$%@? był od początku xD były kartki z Motulem i Elfem. Planowałem lać Motula ale nie zdążyłem.

Teraz po swapie zaleje Valvoline bo tak mi radzi jeden typek
  • Odpowiedz
@Pathlogan: kto o zdrowych zmyslach zaklada gaz do auta, ktora ma juz 240k? to go zabilo, nic po za tym. Mozliwe ze wczesniej byl katowany i nie mial lekkiego zycia a ten gaz go po prostu wykonczyl. Gaz tylko do zapalniczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wxx71: może. Ten silnik ponoć jest zajebisty do gazu, ochy i achy. A tu cały czas problemy, wypadanie zapłonu, problematyczne luzy zaworowe bo trzeba szklanki szlifować

Nie wiem co zrobię po swapie, czy dalej gaz dawać i jeździć, czy pogonić w #!$%@? i kupić jakiegoś małego piździka z dieslem(1.9 TDI/JTD). Bo jakoś mi się odechciało motoryzacyjnych marzeń xD

Brat ma do oddania Polo 1.9 po cipie, mały popieralacz xD
  • Odpowiedz
@Pathlogan: silnik zajebisty do gazu jak ma go od poczatku, a nie ze przez 10 lat ktos go katuje na benzynie, zeby potem dolozyc mu gaz, ktory jakby nie patrzac, zle eksploatowany wyniszcza silnik w kilka tysiecy, w twoim przypadku obstawiam ze po prostu zaniebales zaniedbany egzemplarz
  • Odpowiedz
@wxx71: Po kupnie zrobiłem przegląd instalacji, wymieniłem świece x6 bo zapłon wypadał, hamulce tył, polerka reflektorów, jakieś gówno rozpórki z dołu wymieniałem i piaskowałem. Więc nie mów mi że zaniedbałem, po prostu #!$%@? trafiłem a nic na to nie wskazywało.

I w sumie nie dałem mu aż tak w #!$%@?, kapcia nie paliłem, bokiem nie latałem. Ot szybsza jazda, wyższe obroty i tyle. #!$%@? trafiłem, bywa. Liczyłem że mi się
  • Odpowiedz
@Pathlogan: jak kiedys siedzialem w handlu autem na szersza skale to byly miesiace, gdzie kupowalismy 50 sztuk i wszystkie byly cacy, a przyszly kruche czasy, ze co drugie auto bylo na smietnik, takie zycie
  • Odpowiedz
  • 0
@jesko może coś większego, jakiś sedan czy coś. Będę nad tym myślał jak będę zmieniał auto. Ale na pewno będzie to coś popularnego z popularnym silnikiem. Nie mam ochoty się znów #!$%@?ć z szukaniem części po forach jak mogę kupić części np. do VAGa w warzywniaku xD
  • Odpowiedz