Wpis z mikrobloga

Cześć! Wróciłem do domu na wakacje, rodzice mieszkają na wsi, południe polski internet był zawsze słaby, ale to co się teraz dzieje... Niby w ofercie jest (neostrada) do 10mbit/s a jak widać na zdjęciu prędkość max to 1mbit/s i co chwilę spada do zera, a więc rzeczywista to 0,5mbit/s. Wiem, że w tej wiosze zabitej dechami można mieć 2mbit/s bo szkoła podstawowa takową ma. Wina prawdopodobnie po stronie internetodawcy, ale zanim będę dzwonił i walczył o kilka kilobajtów/s więcej chciałbym wiedzieć czy w ogóle jest sens...

#pytanie #orange #neostrada #internet #isp
l.....y - Cześć! Wróciłem do domu na wakacje, rodzice mieszkają na wsi, południe pols...

źródło: comment_TeDHnYOkLKRyzUc3RltnWWNDNezrxNKW.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lammy: Nie mierz prędkości internetu torrent'ami. To po pierwsze. Po drugie odpal jakieś testy na speedtest.net itp. Potem włącz pobieranie dużych plików (na ftp'ach vectry takie gdzieś są) i sprawdź jak wygląda transfer.
  • Odpowiedz
@nowik: zdjęcie z torrenta, bo akurat był włączony, a działa tak na wszystkim, nawet na uploadzie np na dropbox idzie jak sinusoida. Poza tym w zeszłym roku 1mbit/s działało normalnie
  • Odpowiedz