Wpis z mikrobloga

Jaka b--ń biała waszym zdaniem była najbardziej uniwersalna i zabójcza ? bo ja mam trzech kandydatów
1- Szabla Czarna ( zwana husarską ) Idealnie nadawała się do walki konnej i fechtunku gdzie jednym cięciem można było pozbyć się przeciwnika ( ͡º ͜ʖ͡º)
2- Rosyjska Saszka była lekka oraz cieła zabójczo a dokładnie rąbała z względu na specyficzny klinowy szlif gdzieś nawet czytałem że podczas wojny polsko bolszewickiej polscy kawalerzyści bali się strasznie kozaków uzbrojonych w te szable
3- Szpada , była troche cięższa od szabli ale uzupełniała to zabójczymi pchnięciami bo o ile przy szabli mamy szanse że głownia zatrzyma się na kości to przy szpadzie jesteśmy serem szwajcarskim z cieknącymi dziurkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bron #kowalstwo #bronbiala #szermierka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KierownikChoroszczy: topór/toporek/siekiera... bardzo tania w produkcji, zrobi ją byle kto z kowadłem i paleniskiem, byle idiota potrafi się nią posłużyć, cholernie ciężko zepsuć, cholernie łatwo naprawić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KierownikChoroszczy: najlepszy jest dobrze zaostrzony ołówek. Lżejszy od innych broni - wbity w oko do mózgu miażdży. A tak serio to byle żul jest w stanie z-----ć człowieka połówką cegłówki. B--ń nie ma znaczenia, tylko psychika i nastawienie. A jak już mam wybierać, to najlepszą bronią białą jest bagnet zamocowany na przeładowanym karabinie z pełnym magazynkiem. Z jakiegoś konkretnego powodu oficerom zabrali szable i dali pistolety. Pomyśl o tym
  • Odpowiedz
@KierownikChoroszczy:

Krótka włócznia (6') jest najbardziej uniwersalna i zabójcza, a jak masz karabin to bagnet który z niego włócznie.
Jeśli chodzi o miecze, to nie bez powodu większość armii świata prędzej czy później używała szabli.
  • Odpowiedz