Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #samochodyuzywane #kupnosamochodu i chyba trochę #prawo
Pytanie dla osób bardziej zorientowanych. Na wstępie zaznaczę, że normalnie nie patrzę na przebieg, ale na próbę ukrycia czegoś już tak.
Mam upatrzone auto (Renault) o bardzo ale bardzo podejrzanie niskim przebiegu. Auto oglądałem i trudno było mi go podważyć. Kierownica ok, drążek od biegów ok, fotel ok, pedały ok. Jedynie uchwyt od drzwi i panel od szyb trochę zużyte. Oglądałem inne, z większym stanem licznika i te elementy potrafiły wyglądać dużo gorzej. Autem jechałem i nie udało mi się rozsądnie przyczepić do niczego.
Właściciel twierdzi, że auto ma od 2012/2013 roku. I teraz tak:
- Auto zostało sprowadzone (nie pamiętam czy z Francji, Holandii, Luksemburgu, Belgii). Sprzedający jest pierwszym właścicielem w Polsce.
- historia w ASO według właściciela ma być do 2011 roku - to zweryfikuję jeżeli będę chciał je kupić.
- sprawdziłem auto na historiapojazdu.gov.pl - przebiegi są ok, ale pierwsza rejestracja w Polsce była w 2016. Sprzedający twierdzi, że nie przerejestrował auta, a ubezpieczenie było w Polsce i na niego - da się to jakoś zweryfikować? Jest możliwe, aby jeździć autem 3 lata bez rejestrowania go w Polsce?

#auta
  • 3
@zgon_bo_umar: Tutaj biorąc opcje po VINie sprawdzisz czy miał OC w Polsce. Przeleć sobie zakres dat kiedy nie było u nas zarejestrowane.

Jeszcze jedno można zrobić, wrzuć dane auta tutaj wejdź w historię, rozwiń rejestracje pojazdu, rozwiń Poprzedni organ rejestrujący. Tam znajdziesz rejestrację z zagranicy. Jeśli to Holandia to możesz sprawdzić kiedy było wyrejestrowane tutaj.

Albo jeździł nielegalnie - OC na VIN, auto wyrejestrowane w kraju pochodzenia co czasem faktycznie
Auto wcześniej było zarejestrowane w Luksemburgu. Według pierwszego linka auto rzeczywiście miało ubezpieczanie od połowy 2013. Czasami na jakieś dziwne krótkie okresy, czasami na cały rok. Czasami bezpośrednio, a czasami organ wystawiający to "LIBERTY SEGUROS COMPANIA DE SEGUROS Y REASEGUROS S.A. ODDZIAŁ W POLSCE" albo "ČESKÁ POJIŠŤOVNA S.A. ODDZIAŁ W POLSCE". Ogólnie sprzedający wydaje się być wiarygodny. Pozostaje jeszcze pytanie ile auto przejechało w okresie od 2011 - 2016. Tych informacji pewnie