Wpis z mikrobloga

Co zrobić gdy przesyłka z #aliexpress została dostarczona do kogoś innego (pocztex). Poczta mówi, że reklamację może składać nadawca.

Do sortowni skąd została wysłana nie mogę się dodzwonić.

Aliexpress odrzuca dispute, bo tracking z dostarczeniem.
  • 12
@kendi:
przy przesyłkach zagranicznych, odbiorca może składać reklamacje. Na ali się kłóć, że paczka poszła pod zły adres i sprzedawca powinien złożyć reklamację. Daj znać jaki będzie końcowy wynik sporu na aliexpress, bo według mnie, poziom ich obsługi drastycznie spada.
@janusz0 paczka wysłana pocztexem z Polski. Niestety dostałem tylko sms, że została nadana.
Przesylka była zaadresowana na skrytke pocztową, nie trafiła nawet do tego urzędu(Poznań 2), tylko bezpośrednio dostarczona z wer Komorniki
@janusz0 jaki dowód mam pokazać? Paczka jest doręczona,ale na inny adres ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jedynie śledzenie w zestawieniu z innym pokazuje, że jest od razu doręczona
@kendi widzę, że kolega ma ten sam problem co ja kilka tygodni temu. Tracking pokazał, że paczka została dostarczona. Szkoda tylko, że 80km od mojego miasta. Chińczyk się wypiera bo pisze że dostarczono. Aliexpress napisało to samo: dostarczono. Wysłałem mapę i zaznaczyłem gdzie paczka a gdzie miaszkam. Że to jakiś inny numer itd. Nic nie pomogło. Zakończyli spór i kasa przepadła. Nie wiedziałem, że można reklamować paczkę jako odbiorca. Może faktycznie spróbuj
nie musisz występować jako nadawca:


@grykom:

Musisz, chyba ze masz pełnomocnictwo nadawcy :D

Odbiorca może reklamować tylko fizycznie do niego dostarczoną przesyłkę. Musisz mieć etykietę adresową do złożenia reklamacji. Dostarczoną pod inny adres? Może składać reklamacje, osoba, która ją przez pomyłkę dostała.

@samuraj24 @grykom @janusz0 @salvador5000 @sylwek2k

Dzisiaj zadzwoniłem po raz kolejny na infolinię pocztexu. Odebrał mężczyzna i od razu zaproponował mi złożenie jakiejś interwencji xD
(w poniedziałek kobieta dała mi numer do oddziału dostarczajacego, którego nikt przez te 3 dni nie odebrał)
Po 2h z numeru prywatnego dzwoni pani z wyjaśnieniem - przesyłka została zwrócona do nadawcy. (°°

Jeśli to ten sinotrans to