Wpis z mikrobloga

Dla zainteresowanych: "you hereby grant Company a worldwide, non-exclusive, perpetual, irrevocable, royalty-free, fully paid, sublicensable and transferable license to use, edit, modify, reproduce, distribute, prepare derivative works of, publicly display, publicly perform (including on a through-to-the-audience basis and by means of a digital audio transmission)"
@Niegrzeczny_gentleman: To co wkleiłeś dotyczy umowy pomiędzy Bandcampem a artystą.

Jako użytkownika Ciebie dotyczy ta część:
"Company grants each user of the Site and/or Service a worldwide, non-exclusive, non-sublicensable and non-transferable license to use, modify and reproduce the Content, solely for personal, non-commercial use. Use, reproduction, modification, distribution or storage of any Content for other than personal, non-commercial use is expressly prohibited without prior written permission from Company, or from the
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niegrzeczny_gentleman: musisz, nie wystarczy. Licencja na zmianę formatu (np wypalenie na CD do cdj) to chyba jakieś 2k/rok a i tak za kazdy kawałek powinieneś odprowadzić tantiem i nie ważne co tam w tych regulaminach pisze. Tak, artysta grający swoje kawałki też musi opłacać zaiksowe fanaberie
@Gr3gor: nie, wystarczy że lokal w którym grasz opłaca Zaiks. Odnośnie swojego kawałka wystarczy dać sobie pozwolenie na granie (co już jest bez sensu xD).
Masz rację z tą licencją jeśli chcesz zmieniać format utworów ale to tyczy się utworów bez pozwolenia na kopiowanie (czyli na przykład zwykłych płyt z empiku), beatporta tego nie dotyczy.
Nie słyszałem żadnej historii że przyczepili się o jakiekolwiek utwory z BP i innych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niegrzeczny_gentleman: No widzisz, ja słyszałem ( ͡º ͜ʖ͡º) ogólnie pan inspektora jak go #!$%@? to #!$%@? go obchodzą twoje subskrypcje i chce widzieć rachunki za każdy kawałek. Zamiast się nad tym spuszczać w razie W powiedz że leci ze streamingu i już już zaraz pogadacie i w międzyczasie wal bezprzypałowo ewakuację. Szansa na przypal jest i tak śmiesznie niska