Wpis z mikrobloga

Help.
Mam ból ucha. Spuchnięte w srodku. Wyprzedzając pytania:
- zdarza mi sie czyścić ucho patyczkiem, nie wsadzam go głęboko tylko czyszczę z zewnatrz
- byłem u lekarza, wizyta trwała 1 min. Popatrzył do srodka, kup se pan krople do uszu (fonix) i apap jak bedzie bolało, nastepny
- bol nie przechodzi, od promieniowania bólu połowa głowy mnie boli
Pytanie do osob które przechodziły i miały bardziej profesjonalne podejście od lekarza. Jakies tipy w jakiej pozycji pójść spać? Jak wytrzymać 8 w robocie(siedze i programuje) bo z tym bolem to nawet sie nie da myslec(L4 nie dostałem, niby moge sobie z takim uchem chodzic po dworze)
#lekarz #ucho #bol #pomocy #jak #zyc
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PochinkiParty: u mnie tak się często zapalenie objawia. Generalnie najważniejsze to WYGRZEWAĆ, czapkę noś koniecznie (również w nocy). Apap pomoże bo przeciwzapalny, do tego ewentualnie okłady z kamfory ale to na wacik, nie na ucho.

Ten fonix też spoko, możesz kupić.

Co do spania to mi się najwygodniej na plecach śpi jak mnie ucho męczy.

A w robocie to jak nie dajesz rady to machnij paracetamol plus ibuprofen, dostaniesz je w
@PochinkiParty: Ale sam kanał jest spuchnięty? Jeśli tak to faktycznie ibuprofen, krople i jazda. Trzeba po prostu poczekać, aż przejdzie. I nie ładuj tam żadnych liści bo to niestety może pogorszyć sprawę. Owszem olejki z geranium mają pewne właściwości przeciwzapalne, ale obcy przedmiot w uchu tylko rozdmucha zapalenie. Zdecydowanie lepsze będą krople + NLPZ
@struga: apap nie jest przeciwzapalny, z wygrzewaniem też bym nie przesadzał
@Vitru: tak, kanał jest tak spuchnięty ze nic nie słyszę. Ogolnie po zakraplaniu boli jeszcze bardziej. Teraz to nawet przy dotykaniu ucha z zewnatrz

@struga: dzięki za info
@ragoku: o 1 to raczej nie znajde :D w sumie to to nic bym tam raczej nie pchał do srodka
@PochinkiParty: Każda manipulacja przy miejscu dotkniętym zapaleniem będzie bolesna, natomiast krople powinny pomóc tak jak ibuprofen. I tak jak wspominałem nic przy tym nie kombinuj bo zapalone tkanki są bardziej rozpulchnione, przez co bardziej podatne na urazy, które to z kolei będą powodowały napędzanie zapalenia.
@PochinkiParty: jeśli przeciwbólowe nie działają, a na zapalenie ucha wewnętrznego generalnie działają słabo, to antybiotyk pozostaje. Kamforą i przeciwzapalnymi bierzesz lżejsze przypadki. Zresztą, jak to poważne, sam polecisz, mało co tak uporczywie świdruje, jak zapalenie ucha potrafi.

Tip. Na szpitalnej laryngologii mogą odbarczyć, igła i odsysają, ulga jest praktycznie natychmiastowa. Ból wywołuje nacisk nagromadzonych za bębenkiem płynów.
Ledwo przeżyłem noc, budziłem sie kilkukrotnie. Uznałem ze do roboty nie pojde tylko wybiorę sie raz jeszcze do lekarza. Tym razem skorzystam z opieki medycznej jaką daje mi mój pracodawca. Tam moze sie ktoś przyjrzy czy aby napewno wystarczy tylko to co mam.