Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna hulajnogi Xiaomi #m365. W związku z tym mam kilka pytań, być może ktoś byłby w stanie doradzić:

1) Czy warto dopłacać do wersji Pro?
2) Zamawiać jak najtaniej u Chińczyka czy czekać na promocję w którymś z polskich sklepów?
3) Alternatywnie, może warto kupić używaną? Na co wtedy zwracać uwagę przy zakupie? Może któryś z Mireczków w okolicach #poznan miałby na sprzedaż? (kiedyś kupiłem komputer u Mireczka @CL4P-TP, który nawet działał ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w sumie działa nadal, w związku z tym miło wspominam transakcje z Mirkami - stąd pytam).
4) Czy jazdę na tym modelu można porównać do którejś z hulajnóg dostępnych na wypożyczenie? Tutaj też pytanko, może jakiś Mirek z Poznania mógłby udostępnić na 3 minuty jazdy za przysłowiowe piwo?
5) Być może lepiej wydać taką ilość pieniędzy na inny model hulajnogi?
6) Da się tym jeździć w miarę wygodnie zimą?
7) Pytanie bonusowe - może ktoś kupował mniej więcej rok temu - czy ceny hulajnóg na zimę rok temu pospadały?

Pytań dużo, jeżeli ktoś miałby coś do powiedzenia na któryś z punktów to bardzo byłbym wdzięczny, nagradzam plusami.
  • 6
1. Warto, zwłaszcza jeśli ważysz trochę więcej/jesteś wysoki/mieszkasz na terenie z dużą ilością wzniesień

2. Zdecydowanie lepiej z polskiego sklepu, najlepiej ze sklepu który ma towar z oficjalnej polskiej dystrybucji. W przypadku hulajnogi na prawdę warto mieć gwarancję, a z gwarancją u chińczyków jest różnie i zwykle wiąże się to z problematyczną wysyłką i długimi czasami oczekiwania

3. Dołącz do grupy użytkowników emek na facebooku: facebook.com/groups/MIJIAm365 ludzie często sprzedają tam emki w
@Sniper10200:
wersja pro ma większy podest, trochę wyżej umieszczoną kierownicę, większą baterię - co przekłada się na zwiększony zasięg, ale również i dłuższy czas ładowania oraz większą wagę. Jeżeli jesteś wysoki/gruby to zdecydowanie lepiej brać wersję pro, jeżeli nie - podstawka powinna ci wystarczyć. Jeżeli będzie ci brakować wyświetlacza, który również występuje tylko w pro, to możesz zamontować sobie np. GUB85 i sprawdzać prędkość na komórce, lub kupić wyświetlacz osobno.
2.
@Sniper10200: ostatnio kupilem sobie m365 zwykla. Wczesniej jezdzilem limem. Moje odczucia sa takie: lime ciut lepiej przyspiesza. M troche lepiej radzi sobie na nieduzych nierownosciach. M jest lzejsza i na M jeszcze nie zdazylo mi sie przypierdzielic w kostke przy przenoszeniu. Lime jest wiekszy i latwiej jechac we 2.
Tez zastanawialem sie nad pro ale w polskich sklepach wychodzi dosc spora roznica. Predkosciomierz jest zbedny. Aha w sumie jesli pro jest
@Sniper10200: Jak masz ją traktować stacjonarnie to lepiej pro - wygodniejsza dla nowicjuszy. Jeśli będziesz chciał wozić w bagażniku to lepiej zwykłą - krótsza i poręczniejsza. Dodatkowa bateria i zmiana wyświetlacza do zrobienia od ręki w zwykłej emce.