Wpis z mikrobloga

@Lapidarny: jak bym słuchał mojej babci. Ale jak padło "a babcia wie, co to jest inflacja?" to oczywiście "mnie to nie dotyczy" :) I walcz tu z wiatrakami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Sleeve: ja nawet nie rozmawiam o polityce w rodzinie czy gdziekolwiek bo szkoda strzępić ryja. Nawet ci którzy nie pobierają socjalu a się tylko do niego dokładają są za bo "siostra dostaje 500+ coś tam+ mieszkanie+" czy ktokolwiek z rodziny dostaje a PISDA JE
  • Odpowiedz
@Lapidarny: ja Babci powiedziałem tylko "Ty Babciu myślisz o tym co tu i teraz, może na kilka lat w przód (Babcia przed 80), ale nie wiem czy wiesz, że za to wszystko będzie musiała w przyszłości zapłacić Twoja prawnuczka (moja córka) bo pieniądze się z nieba nie biorą!" i po tym trochę ucichła..... tyle że mam przeczucie, że i tak zagłosuje po swojemu ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
A jak by tak obiecać zamiast pensji minimalnej 4 tys 16 tys na rękę? Dodało by się później jedno zero do każdego produktu np chleb zamiast 2 zł kosztował by 20 i obietnica była by spełniona a i koszty małe
  • Odpowiedz
@Sleeve: ale wiesz, wykopowy ekonomie, że redystrybucja sama w sobie nie ma wpływu na inflację, bo nie zwiększa podaży pieniądza? Problem z takimi jak ty jest taki, że oprócz poczucia wyższości, niewiele więcej od takich babć swoją wiedzą prezentujecie.
  • Odpowiedz
@Sleeve:

A i jeszcze jedno. Oprócz "bynajmniej bombelką dali", mimo tego rozdawnictwa i wg danych Eurostatu (żebyś się nie czepiał, że to rządowe dane), wszystkie dane ekonomiczne są dziś lepsze niż po ostatnich rządzących. Łącznie z długiem publicznym (w liczbach bezwzględnych) długiem publicznym do PKB, deficytem budżetowym i (uwaga!) INFLACJĄ, przynajmniej z początku kadencji, bo później wpadli w deflację (dlaczego jest szkodliwa, sobie pogoogluj)
  • Odpowiedz