Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 207)
A teraz w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS", będzie coś ambitnego, wciągającego, nagradzanego - hiszpański thriller Alejandro Amenábara , wart obejrzenia choćby i zaraz...

" Teza " (Tesis, 1996)

#polecam, bo warto - sam przypadkiem obejrzałem go dopiero miesiąc temu :P
Ma klimat, zagadkę, napięcie, myli tropy... Coś dla zainteresowanych z #gruparatowaniapoziomu ;)

Ángela Marquez, studentka madryckiej szkoły filmowej, pisząc pracę na temat przemocy na ekranie, natrafia na kasetę video z zapisem prawdziwego morderstwa. Kiedy okazuje się, że torturowana na filmie dziewczyna to jedna z byłych studentek szkoły, a znalazca taśmy-jeden z profesorów uczelni - ginie, Angela także znajduje się w niebezpieczeństwie. Zwraca się o pomoc do kolegi ze studiów, Chemy, dziwaka i odludka zafascynowanego przemocą, posiadającego pokaźną kolekcję ekstremalnych filmów grozy. Oboje trafiają na ślad grupy produkującej tzw. "snuff movies" czyli filmy, które pokazują prawdziwe sceny tortur, gwałtów i morderstw ze szczególnym okrucieństwem.


Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line, z lektorem, cda. [LINK]

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

Mój poprzedni wpis → "Pamięć absolutna" ze Schwarzeneggerem...

#hiszpania #filmnawieczor #ogladajzwykopem #kino

Montago - (Wpis nr 207) 
A teraz w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS", będzie coś ambit...

źródło: comment_L25YcN99g9zmnhTrX3tUD1ZBTmk2fV5h.jpg

Pobierz
  • 1