Wpis z mikrobloga

Mam już kilka podręczników do LO z tej nowej SZATAŃSKIEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ. Mam historię, polski, matematykę, geografię. Zapłaciłem (no w sumie to mama) 130zł. Jak chcecie wiedzieć co tam jest (zwłaszcza historia) to czekam na pytania.

#noubadykiers
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciejbo1: Nie, pytam czy wszystkie podręczniki będziesz miał z podstawy programowej, czy część przedmiotów masz rozszerzoną? Tj. czy poszedłeś na jakiś profil?
  • Odpowiedz
@kolnay1: w LO pierwszy rok nauki jest ogólny, dla wszystkich to samo. W drugiej i trzeciej klasie wybiera się trzy przedmioty rozszerzone i do nich kupuje się podręczniki takie, do innych (podstawowych) takie. Wybrałem mat-inf-geo.
  • Odpowiedz
@maciejbo1: Hm, pierwsze słyszę, ale dobrze wiedzieć. Podobno elementy logiki matematycznej naprawdę wyrzucono na podstawie, a skoro to było w pierwszej klasie, to zastanawiam się jak to niby rozwiązali, skoro (jak twierdzisz) w każdym LO pierwszy rok nauki jest ogólny. To znaczy, że każdy przedmiot jest podstawowy, każdy jest rozszerzony, czy może, że wszystko jest pomieszane i poplątane?
  • Odpowiedz
@sens: Obowiązkowo? Kompletnie nie rozumiem jak można było wyrzucić podstawy logiki. Już teraz ludzie nie rozumieją np. tego, że implikacji się nie odwraca, przez co prawie każdy może ich prostym (błędnym) rozumowaniem zrobić w konia, a tu takie rzeczy.

@maciejbo1: Czytam właśnie to i jak czegoś się dowiem, to dam znać.
  • Odpowiedz
@sens: czyzbys mial kiedys stycznosc z pieknym przedmiotem pt. elementy logiki i teorii mnogosci" ze tak teraz o to pytasz?:d
  • Odpowiedz