Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 205)
Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film - a właściwie miniserial (4 godz.,14 min.) wg scenariusza Stephena Kinga.

"Sztorm stulecia" (Storm of the Century, 1999)

Ciekawostka - scenariusz Kinga wydano 'później' w formie książki.

Little Tall, mała wyspa u wybrzeży stanu Maine przygotowuje się do nadejścia zimowej burzy, którą meteorolodzy zapowiadają jako sztorm stulecia. Wraz z pierwszymi płatkami śniegu na wyspie zjawia się tajemniczy Andre Linoge i morduje jedną z jej najstarszych mieszkanek, Marthę Clarendon. Potem spokojnie zasiada w jej fotelu, trzymając zakrwawioną laskę ze srebrną głową wilka. Po aresztowaniu szaleńca horror nie ustaje śmierć pochłania kolejne ofiary; więzień sterują nią z celi. Zrezygnuje z krwawej zabawy, jeśli cała społeczność Little Tall zgodzi się na jego propozycję: "Dajcie mi to czego chcę, a odejdę".

Czego żąda? Czy wyspiarze stawią czoła diableskiej mocy, która wdarła się w ich życie, odsłaniając ukryte dotąd pod pozorami normalności wstydliwe sekrety i zło?


Film jest przez większość widzów oceniany entuzjastycznie, na 7-9/10, przez resztę na 5 (przeważnie za trochę rozwlekłą akcję). Niemniej śnieżna, mroczna aura i klimat osaczenia robią wrażenie, choć to bardziej thriller, niż horror.

Zwiastun.

Strona Filmweb.

Film on-line z lektorem, 720p, cda, podzielony na 3 części.
Link cz. 1 // Link cz. 2 // Link cz. 3.
Cały film w jednym pliku (Link).

Poprzednie filmy wg powieści Kinga które już przypominałem.

Langoliery - pożeracze czasu.

Cmentarna szychta.

Lunatycy.

Srebrna kula.

Stukostrachy.

Maksymalne przyśpieszenie.

Stań przy mnie.

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

Poprzedni wpis → horror SF "Galaktyka grozy".

#seriale #stephenking #horror #filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia #gimbynieznajo #wykopplus30club

Montago - (Wpis nr 205)
Tym razem w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie film - a ...

źródło: comment_9lZ37MSycGztLSrq3Fh3T12WWGavTP2z.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz