Wpis z mikrobloga

#astronomia #kosmos #ciekawostki #bombelek

Jakby porównać życie człowieka do czasu istnienia wszechświata to wszechświat jest stary czy młody?
Wszechświat ma około 13,82 miliardów lat. Wszechświat jest brzdącem! Gdy ostatnia czarna dziura wypromieniuje to co zjadła i NIC już niezostanie nawet pojedynczy atom wszechświat będzie miał około ośmiu tysięcy trylionów trylionów trylionów trylionów trylionów trylionów trylionów trylionów lat. Potem czas przestaje mieć znaczenie.
źródło: comment_IKClfZfjKgGYknD0WiMADQ9fAfMugq24.jpg
  • 9
@apocryph: Trzeba by znawcy teraz. Ja jestem po potężnej dawce materiałów gdzie przyznawano się, że fotki są edytowane, rozjaśniane itd. bo nie było by widać nawet. ( a kolorowanie kosmosu to normalka ale chodzi mi tylko teraz o widoczność) :/
gdzie przyznawano się, że fotki są edytowane


@RETROWIRUS: Zwykle one są tworzone a nie edytowane. Ciężko byłoby pokazać "zdjęcie" w 7 warstwach danych o ilości fotonów gdzie część jest ultrafioletem a część promieniowaniem rentgenowskim. Nie mamy ultrafioletowych monitorów a nawet jakby były to i tak byś nic nie zobaczył. ¯\_(ツ)_/¯
Ciężko byłoby pokazać "zdjęcie" w 7 warstwach danych o ilości fotonów gdzie część jest ultrafioletem a część promieniowaniem rentgenowskim. Nie mamy ultrafioletowych monitorów a nawet jakby były to i tak byś nic nie zobaczył.


@abraca: Jakie siedem filtrów? Jaki rentgen i ultrafiolet? O czym w ogóle piszesz?
Wystarczy wejść na opis zdjęcia na JPL:

Images taken using the red, green and blue spectral filters of the wide-angle camera were combined