Wpis z mikrobloga

Facetowi na elektrodzie polecano aby wymienił cały kabel od rozdzielni do włącznika, trafiona raptem żyła PE. Ale oni wszyscy wymienialiby. Po wytłumaczeniu klientowi co to za forum i pokazanie mu innych odpowiedzi debilnych moderatorów, którzy zęby jedzą na elektryce a koniec końców od 10 lat siedzą po 20 godzin on line na forum i tylko #!$%@?ą jakimi to oni fachowcami nie są - zabrałem się za robotę.
10 minut pracy, 20 sekund lutowania i izolacja w płynie, która po 20 minutach robi się elastyczna jak reszta przewodu a nadmiar można wykroić jednak tutaj idzie beton na posadzkę, więc nie trzeba.

#elektroda #bekazelektrody #elektryka
Pobierz
źródło: comment_Q2utYEuO99d1kgJdlkHWDj9hUSPD5vnb.jpg
  • 96
@Zarzutkakke: "20 sekund lutowania " i izolacja w płynie.
Wymieniałbym kabel. :i Nie są to miliony a i śpi się spokojnie. No i jeśli miałbym nick "adminelektrody" to bym nim był? Nie mam baitometra który pokazuje mi ilość nabaitowania posta na wypoku.( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zarzutkakke: te, a peszle nie są po to, żeby w razie czego można było ten kabel sobie przeciągnąć bez kucia itp?
bo z tym glutem to może być ciężko go wyjąć jak już na to posadzka pójdzie xD
@deenowy
@PaulStone
Robi się puszkę bo każde łączenie przewodu to jego osłabienie, które nie musi ale może mieć awarię. Można zrobić drzwiczki rewizyjne a przewody łączyć kostkami a PE zwykłym wago bo tam i tak jak coś popłynie to różnicówka zadziała lub kiedy jej nie ma to i tak popłynie w razie awarii tyle, że zadziała bezpiecznik/wyłącznik nadprądowy.
Do każdego łączenia fachowo robi się dostęp.
@PaulStone: @deenowy: Porobienie puszek i złączek moim zdaniem wydaje się najsolidniej i najbezpieczniej no i łatwość przy dalszych konserwacjach i naprawach tylko trzeba ścianę trochę nawiercić pod puszkę.
No chyba że przewody są w rurkach karbowanych, wtedy najlepiej wymienić całe kable. ( ͡° ͜ʖ ͡°)- i bez tykania ścian i najszybciej będzie.