Wpis z mikrobloga

Niech będzie, że Bimbaj jest wypłacalny i to nie jest istota sprawy jeśli chodzi o problemy z Bimbajem, przynajmniej nie przy drobnych rzędu 100k. Jeżeli w sprawie z @trojekxx7 nie chodzi o wypłacalność bądź nie to i tak pozostaje pytanie, co trzeba robić lub czego nie robić żeby samemu nie znaleźć się w podobnej sytuacji. Poziom absurdu w tej sprawie jest przekroczony 100 razy a mimo to giełda dalej trzyma pieniądze. Żadna różnica z perspektywy klienta czy giełda jest wypłacalna czy nie jeśli nie da się odzyskać pieniędzy. Łatka firmy-krzaka to chyba koszt większy niż 100k. Załóżmy, że w systemie bimbaja jest zamontowany "kafkowski automat", który sprawia, że losowy klient traci pieniądze i niewiadomo co dalej, jak uniknąć wylosowania przez taki automat?
#kryptowaluty #bitcoin
  • 6
@Manah: Uważam że problemy zarówno z bankami jak i giełdami krypto to problem mentalności polskiej.
Porównałbym to do GDPR naszego RODO. Jak to prawo wchodziło to w Polsce wszyscy dostali sraczki, do dziś absurd goni absurd. Tych absurdów nie generuje prawo, tylko ludzie którzy je interpretują.
Ale takich jazd nie ma na zachodzie. Chociaż podlegają pod to samo prawo unijne.

Myślę że to samo jest z AML. Polacy w bankach i
"kafkowski automat", który sprawia, że losowy klient traci pieniądze i niewiadomo co dalej, jak uniknąć wylosowania przez taki automat?


@Manah: - Nie wykonywać operacji na duże kwoty z nowo założonego konta
- Najlepiej w ogóle nie wykonywać operacji na duże kwoty, tylko rozbijać to na raty
- (...)
Uważam że problemy zarówno z bankami jak i giełdami krypto to problem mentalności polskiej.


@OPcodeRTI: Nie miałeś konta na żadnej zagranicznej giełdzie, prawda? Przypomina mi to Janusza, który pierdzieli jak to na zachodzie jest fajnie, czysto, wszyscy porządnie, a sam najdalej był w sąsiednim powiecie.
Sam miałem zablokowane całkiem duże sumy na bitstampie i wymagali tłumaczenia się skąd mam pieniądze, czym się zajmuję. Bitpay natomiast kazał mi się spowiadać z firmowego
ja już chyba książkę napiszę o tej sprawie. Dalej nie mam pieniędzy, policjant przesłuchjący mnie jest w szoku co robiła i robi giełda oraz Suszek. A pytania jakie dostałem świadczą jak bardzo ten człowiek miesza. Jak się skończy sprawa z chęcią wszystko opiszę. Aktualnie moja rozdzina jest ciągana na przesłuchania. Ale Suszek też będzie musiał się pofatygować.