Wpis z mikrobloga

@4lord: Ja bym wziął Fortisa zamiast Fery bo ta fera jest prawie taka jak boxowy z 3600 (bo chyba nadal dają wentyl z cpu)? Zamiast zasilacza Silentium za tyle kasy bym wziął dużo dużo lepszy Seasonic Focus Gold, a droższy 40zł. Zdecydowanie nie brałbym dysku od Adaty. Tylko Crucial / Samsung. Adata awaryjna i problemy z gwarancją. SSD zwykły bym brał, m2 moim zdaniem niepotrzebne.
  • Odpowiedz
Wymień ramy. To są Hynix MFR całkowicie nienadające się do OC. Polecam E-die od Microna. Sam do Ryzena 3600 wybrałem BLS2K8G4D30AESEK i z 3000MHz cl15 bezproblemowo podkręciłem do 3600MHz cl16.
  • Odpowiedz
  • 0
@4lord tak jak wyżej pisali - Kind weź crucial ballistix. Na dysku nie oszczędzaj tych 100 zł, weź porządny 1tb nvme na 3d TLC (np. pny, silicon power czy Corsair mp510). Reszta wporzo, a zasilacz nawet za mocny, ale to nie boli.
  • Odpowiedz
@twojstarytez: ten kabel musi iść za zasilacza - jeśli twój nie ma pci-e 6 pin to musisz użyć przejściówki. Z tego co widzę twój zasilacz ma 2x 6+2 PCI-E więc sprawdź dokładnie. Te 2 piny powinny być odpinane i po odpięciu ma 6 pinową wtyczkę której potrzebujesz.
  • Odpowiedz