Wpis z mikrobloga

#keyboard #naukagrynapianinie #pianino #instrumenty #muzykapowazna

Mam od niedawna bardzo fajny keyboard a właściwie kontroler MIDI, fajnie wykonany, fajnie się gra jak na klasę entry level i w ogóle ale jest jedno "ale".

#!$%@? ma standardowe 61 klawiszy, czyli yyy 5 oktaw. Jak mam się na tym #!$%@? uczyć grać jak mi brakuje dwóch oktaw żeby mieć 7 w sumie? Jak mam zagrać #!$%@? nokturn Chopina jak mi brakuje #!$%@? klawiszy co. Chyba mi coś #!$%@? i wydam ponad tysiONc na jakis #!$%@? kontroler z 88 klawiszami. NIE WIEM CO MAM ROBIC NO. Wiem że mogę podbijać i schodzić oktawy jednym przyciskiem, ale to się tak nie da chyba jak chce się nauczyć dobrze grać muzykę poważną czy klasyczną. Ehh.
Pobierz fucked_up - #keyboard #naukagrynapianinie #pianino #instrumenty #muzykapowazna

Mam...
źródło: comment_T7ATpop5EihzwtMGXdbu45WjhnAbcPGh.jpg
  • 7
@fucked_up: graj proste rzeczy, zresztą nauka gry od szopena to proszenie się o utrwalenie złych nawyków, które potem trzeba przez całe lata wykorzeniać.

Cały Alfred's adult piano course zamyka się w 5 oktawach, a to kurs na 2 lata. 90% rzeczy, które są w miarę proste, zamyka się w 5 oktawach.