Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja mający rachunek w polskim banku, potwierdzaliście już swoją rezydencję podatkową? Dziś dostałem maila z banku, że muszę to potwierdzić w ciągu 14 dni. Rozumiem, że moje dane zostaną przesłane do organu podatkowego w Polsce a następnie do #uk ? Co do UK to nie ma problemu, tu mieszkam, ale mam obawy co z tymi danymi zrobi nasz wspaniały urząd skarbowy.
  • 33
z tego co czytam to każdy kto otworzył w tym okresie rachunek, lokatę itp musi to potwierdzić


@patrol798: Na dzień dzisiejszy nie mam takich informacji ale w razie co zignoruję/zamknę konto.
@4x80: @DROPTABLEusers: nie mam nic do ukrycia, z drugiej strony z jakiej okazji US ma wiedzieć ile mam na rachunku pieniędzy... najdziwniejsze jest to, że w wiadomościach w panelu użytkownika po zalogowaniu na stronie banku nie mam żadnej wiadomości na ten temat... chyba zatem oleję ich
chyba zatem oleję ich


@patrol798: Tylko jak masz forsę to przed tymi 14 dniami gdzieś przelej, kto ich tam wie. Ja też nic nie mam do ukrycia ale to nie znaczy, że wszystko muszą wiedzieć tym bardziej, że tam ludzie biorą kredyty, a ''kredytobiorca'' nic o tym nie wie. To jest najgorsze w tej republice bananowej.
@patrol798 Lloyd's mnie prosił o potwierdzenie rezydencji, żona też pismo dostała. Waham się teraz w mBanku, bo mam tam kredyt i być może będą mi potrzebne kolejne, a z regulaminu zrozumiałem, że osobom z obcą rezydencja mogą odmówić kredytu. Wolałbym im nic nie zgłaszać...
@patrol798: Ja dostalem wlasnie z Toyota banku, zalozylem tam konto chyba w tym okresie, wszelkie dane (korespondencja, telefon) podane polskie. Trzymam tam zazwyczaj dosc duza kwote oszczednosci (maja dosc dobre oprocentowanie lokat. Z mbanku nic nie dostalem, tam tez mam polskie dane , konto zalozone jak zakladali mbank:) ale trzymam tam ze 100zl, nawet karte oddalem, mam to konto do logowania do mObywatela:). Przyznam ze mam zagwozdke z tym toyota bankiem
@kaktusak: mam identyczną sytuację jak Ty, ale nie Toyota Bank. Mam też meldunek w Polsce ale to o niczym nie świadczy. Nadal się zastanawiam co zrobić, ale coraz bardziej skłaniam się ku temu by napisać, że jestem rezydentem UK. Chyba będzie to mniejsze zło jak zaczną dłubać w papierach. W razie czego pytania będzie mieć tylko angielski Inland Revenue. Z drugiej strony podatek za oszczędności tzw. Belki w PL płaci mój
@patrol798: Ja jestem z ING w Polsce od kilkunastu lat i odkad wyjechalem, musialem skladac orzeczenie CRS co 6 miesiecy, ze jestem rezydentem podatkowym w UK. Wkurzalo mnie to niemilosiernie, ale nie dalo sie tego ustawic trwale. W pewnym momencie sie mnie zapytali o moj NIN to im podalem, a pozniej jeszcze chcieli skan dowodu otrzymania NINu. To im wyslalem, bo straszyli paragrafami, ale od tego momentu juz nie musze skladac
@m4jk3l: w Polsce nie musisz w PIT wykazywać dochodów z rachunku oszczędnościowego, nawet jeśli mieszkasz w Polsce. bank automatycznie pobiera podatek od odsetek. W UK natomiast wygląda to inaczej - do £1000 dochodów z rachunków oszczędnościowych na rok jesteś zwolniony z podatku jeśli jesteś w progu podatkowym 20%, jeśli 40% to do £500.