Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przebywam czasem w środowiskach Inceli oraz zdarza mi się czytać na wykopie tagi pokroju #przegryw
Dlatego, że sam do tych środowisk się zaliczam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedną rzeczą która mnie zawsze śmieszy a zarazem smuci, jest przeświadczenie, że "pieniądze zrekompensują przesraną młodość i będą magnesem na różowe".
Nie chodzi o to, że pieniądze nie zapewnią nam zainteresowania ze strony kobiet (płytkiego ale jednak) ani nie dadzą nam zaznać luksusu. Chodzi mi o to, że wielu ludzi uważa, że te pieniądze po prostu BĘDĄ, magicznie spadną z nieba za sam fakt bycia przegrywem.
Prawda jest taka, że odniesienie sukcesu, to nie tylko ciężka praca, żeby odnieść sukces trzeba mieć (jak to fajnie nazwaliście) "dynamizm".
Człowiek musi być dynamiczny, odważny, nie bać się zmian, potrafić ryzykować etc etc. A tego nie da się nauczyć ani magicznie nabyć, takim człowiekiem trzeba się po prostu urodzić. Nie bez powodu mówi się, że piątkowi uczniowie będą pracować u trójkowych.
Nawet inteligencja i zapał do nauki/pracy nie zrekompensują braku dynamizmu, znałem wielu łebskich gości, którzy przez życie szli jak barany wytartymi ścieżkami, bojąc się podejmować samodzielne decyzje i ich kariera nie wygląda różowo. Jak można w życiu cokolwiek osiągnąć bojąc się ryzykować i walczyć o swoje?
Nawet wykopowi eksperci gnijący u Januszy biznesu nie są w stanie nic zmienić, Oni na samą myśl, że musieliby się wyprowadzić z domu rodzinnego dostają napadów lękowych. Co tutaj w ogóle gadać o jakichkolwiek planach na przyszłość.
Te wszystkie normickie teksty motywacyjne też możecie wrzucić do kosza, powiedzieć przegrywowi "uderz pięścią w stół" to tak jak mówić osobie z depresją "rozchmurz się".
Nie mówię, że nie warto starać się ogarniać, ale wychodzenie z przegrywu to iluzja, można zmienić swoje życie ale nie można zmienić swojego charakteru o 180 stopni.
Życie nie jest sprawiedliwe, życie niczego nie rekompensuje. To jest prawdziwy #blackpill


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 11
@Testujezycie: To co @depression-chan ujęła to spektrum depresji. Chory gwałtownie zmienia swoją osobowość pod wpływem jakiegoś bodźca. Co do lektury po poczytaj o dwubiegunowym zaburzeniu osobowości.

Nie popieram osobiście nagłych zmian bo mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.
@Zamanosuke zaciekawilo mnie to.
Myślałem, że to związane jest z ezoteryką. Podobno pod wpływem naglego bodzca np. smierc rodzica można zachorować na schizofrenię ale to na pewno nie będzie zmiana pożądana.
@Testujezycie: I dobrze myślałeś. Bo to może mieć związek z ezoteryką.
Ja mówię o takich sytuacjach w których :

a) osoba chora pod wpływem stresu zmienia się. Jest to nic innego jak PTSD
b) osobowość się zmienia pod wpływem psychoterapii. Dlatego mówi się o ciemnej stronie psychoterapii.

Mógłbym powiedzieć coś na temat ezoteryki i generalnie magii (w sensie folklorystycznym nie zjedzcie mnie prosze !!)
ale to jest poważny portal i poruszane