Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#xiaomi #goldway
Czy telefony "Global ROM" są legit? Chciałem kupić CC9, ale jest właśnie wersją "Global ROM". Global Version jest wystawiony jako Mi 9 lite i jest droższy ponad 200 zł. Niby aktualnego Note 4 mam Global ROM i nie miałem problemu z LTE czy coś, ale wolę się upewnić, że nowsze modele z chińskim HW są ok
  • 2
@Hoplophile: Prawdopodobnie (Sprawdz sam na ali) nie bedzie pasma LTE 800MHz, pudelko instrukcja i all po chinsku, tak samo wtyczka bedzie chinska (gold pewnie dorzuci przejsciowke).
Najwiekszym problemem bedzie system, bo cholera wie co oni teraz pakuja, prawdopodobnie odblokowuja bootloader i wrzucaja zmodyfikowany global od mi9 lite. Ale co z aktualizacjami i czy wszystko bedzie chodzic od strzala, to ci nikt nie powie.

Ogolnie jesli nie ogarniasz zmiany softu, zabaw z
@Hoplophile: Jak wyżej, nie kupuj chińczyka jeśli nie zamierzasz odblokować bootloadera i samodzielnie go modyfikować(a wtedy kup wersję w pełni chińska)

Globale na chińskich telefonach z Ali to teraz najczęściej odblokowany bootloader i wgrany global z odpowiednika europejskiego, ale czasami bootloader jest zablokowany a system jakoś dziwnie zmodyfikowany i potem jest nieciekawie.
Nawet gdy normalnie odblokowany to nie na twoim koncie Xiaomi i jakbyś zablokował to kolejne odblokowanie po chyba 30