Wpis z mikrobloga

Mam prośbę by uczniów szkół średnich, aby dołączyli do akcji #korytarzchallenge pokazania jak wyglądają korytarze w ich szkołach po "reformie" edukacji. Jesli jesteście rodzicami lub macie znajomych z uczniami takich szkół poproście ich o dołączenie do tej akcji. Wg. mnie i wielu osób to bardzo niebezpieczne co się dzieje. O ile podczas zajęć można pogodzić się z klasami 30+ (często w ciasnych salkach) o tyle to co sie dzieje na przerwach to tylko krok od tragedii w sytuacji alarmu.
https://www.wykop.pl/link/5122901/korytarzchallenge-pokaz-wszystkim-swoja-przerwe/

  • 10
@jacieniemog28: nie odkorkowywały, tylko fizycznie w Polsce brakuje dzieci. A że zamykanie szkół jest niepoprawne politycznie to chcąc nie chcą mniejsze klasy były (choć, w obleganych liceach tego nie dało się zauważyć, bo one miały chętnych cały czas). Tak więc dzieciaku (bo śmiem twierdzić, że jesteś smarkiem przy mnie), to, że przeżyłeś szok we wrześniu z powodu dużej ilości nowych kolegów, nie zmienia faktu, że polska szkoła tak wyglądała przez dziesiątki
@wojniz: jakoś nie przypominam sobie ani ja ani znajomi, żeby korytarze tak wlasnie wyglądały. a co do samej "reformy"... poza chaosem nic ona nie wprowadza. Nadal dzieciaki mają kilkanaście rożnych podręczników do tego samego przedmiotu i bardzo trudno o podręcznik używany od kolegi/rodziny więc koszty edukacji sa ogromne. Nic nie poprawia sie w programie nauczania. szkoły wypluwają nieprzygotowanych bezrobotnych a jak już to mało produktywnych, nieżyciowe roszczeniowe łamagi.
warto takie coś pokazać? Liceum które przyjęło 2 klasy więcej niż przewidywano


@Reezu: Nie bardzo rozumiem tej foty. Że niby przeludnienie?
Pusto tu jak na kampanii wyborczej koalicji obywatelskiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drSin: No właśnie brak przeludnienia, stolica województwa, szkola z jednym z najlepszych dojazdów.

EDIT: A dodaje na prośbę autora wpisu

Mam prośbę by uczniów szkół średnich, aby dołączyli do akcji #korytarzchallenge pokazania jak wyglądają korytarze w ich szkołach po "reformie" edukacji.