Wpis z mikrobloga

Mirki jesteście w stanie polecić jakiś piec gazowy dwufunkcyjny (osobna kotłownia) do mieszkania około 80m2 w domu? Piec ma swoją kotłownie w piwnicy wiec względy wizualne bądź wymiary w zasadzie bez znaczenia. Zużycie cwu max dla 3 osób, odległość od najdalszego punktu wody cieplej do pieca to około 4-5metrow i jedna kondygnacja, tj max półtora metra wyżej od pieca. Nie interesują mnie sterowania z internetu, smartfona czy jakiegoś innego cuda, jedynie czujnik pogodowy, który sam sobie będzie sterował piecem żeby utrzymać w domu stała temperaturę na poziomie około 21 stopni. Dom docieplony, okna w dobrym stanie. Lokalny monter jak i sklep w którym się konsultowałem polecali termet ecocondens silver. #ogrzewanie #centralneogrzewanie #termet #cwu #grzejnikboners #remontujzwykopem
  • 14
@dene każdy sklep będzie polecał takie kotły jakie mają od swojego dostawcy na rynku jest ich mnóstwo przestudiuj parametry techniczne zużycie gazu wysokość komina i czy serwisant jest na miejscu nie kupował bym jedynie w jakichś sieciowych sklepach typu Castorama
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dene: ja założyłem Termet ecocondens max gold (25kw plus zasobnik 120l) i jestem więcej niż zadowolony. Po przejsciu z węgla/brykietu wychodzi mnie gaz w zasadzie taniej. Cały rok (co, cwu i kuchenka) 3200 PLN. Te piece mają dużą zaletę bo modulują bardzo nisko, od niespełna 3kw
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dene każdy sklep będzie polecał takie kotły jakie mają od swojego dostawcy na rynku jest ich mnóstwo przestudiuj parametry techniczne zużycie gazu wysokość komina i czy serwisant jest na miejscu nie kupował bym jedynie w jakichś sieciowych sklepach typu Castorama

@czapayew: obecnie przy kondensacyjnych wysokość komina nie ma już znaczenia bo mają wiatrak. Można nawet komin poziomo wyprowadzić przez ścianę.
jedynie czujnik pogodowy, który sam sobie będzie sterował piecem żeby utrzymać w domu stała temperaturę na poziomie około 21 stopni


@dene: Co ma czujnik pogodowy do utrzymywania temperatury w domu?
@klepie-biede:

ja założyłem Termet ecocondens max gold (25kw plus zasobnik 120l)

Ale on pyta o piec dwufunkcyjny a ty opisujesz jednofunkcyjny z zasobnikiem.
Jesteś typem "A moja córka studiuje prawo"?
@drlect3r: poprawnie...
Na węglowym sezon zimowy zamykałem różnie, przy łagodnej zimie 2 tony brykietu dębowego + 0,5 tony węgla, przy mrożnej 3 tony brykietu + max 1 tona węgla.
Piec grzał mi też wodę, ale trzeba to było wspomagać prądem (boiler here).
Piec węglowy po wymianie dobrany idealnie do budynku, pierwszy był mocno przewymiarowany i wtedy szło sporo więcej.

Więc opcja a) 1300 + 400, opcja b) 1950 + 800 =>
Ale on pyta o piec dwufunkcyjny a ty opisujesz jednofunkcyjny z zasobnikiem. Jesteś typem "A moja córka studiuje prawo"?


@coma24: Ale autor wątku pisze też że ma kotłownię, jak jest miejsce to zdecydowanie tylko zasobnik i żadne piece dwufunkcyjne. Piec bardziej żywotny, wody gorącej aż nadto.

termet robi swoje piece w 2 wariantach.
@klepie-biede:
Czujnik pogodowy służy tylko do optymalizacji zużycia gazu, utrzymanie stałej temperatury w domu zapewnia nam sterownik ze swoim pomiarem temperatury (wewnętrznej).
Praktycznie wszystkie instalacje w docieplonych budynkach zapewnią nam komfortową temperaturę już przy temperaturze wody grzewczej na poziomie 40-45 st. C przy obecnych zimach.

Piec bardziej żywotny, wody gorącej aż nadto.

Jeżeli nie ma ekstremalnie twardej wody do piec dwufunkcyjny sprawdzi się dobrze, jeżeli woda jest bardzo twarda wymiennik może
Ogólnie to, ze gazowe ogrzewanie będzie to postanowione. Zależy mi głównie na opini o piecach, co macie, z czego jesteście zadowoleni itd. To ze będzie dwufunkcyjny tez jest pewne, woda nie jest twarda, także nie powinno być problemu z wymiennikiem. Komin będzie pionowy przez ścianę, nie ma żadnych przeciwwskazan do tego w moim wypadku. Punktów odbioru cwu będzie 4 standardowo. Instalacja co zrobiona na pexie do grzejników, a cwu pp zgrzewane.
@dene: wszystkie kotły to jeden ch, podzespoły z tych samych fabryk
bierz tej firmy z której masz najbliższy i o jak najlepszej opinii serwis

osobiście użytkuje saunier duval isotwin condens