Wpis z mikrobloga

Potrzeboje eksperta na temat wynajmowania mieszkania w holandii, przez maklera.
Mam kontrakt ,pieniazki na koncie, ale chcialbym wynajac je ze znajomymi.
Slyszalem ze makler nie moze sie dowiedziec o współlokatorach i nie moge wtedy meldowac znajomych z jednej strony rozumiem, bo ktos mogl by na tym zarabiac i makler byl by stratny, da sie to jakos obejsc??
Mieszkajac samemu rachunki wyjda mi kosmiczne, moglbym znalezc jakas panne, ale jakie kolwiek zwiazki odpadaja, nie mam na to czasu.
Dajcie jakas rade pliss
#mieszkania #holandia #wynajem
  • 17
@Berardus: Ogolnie to... zalezy. Najczesciej problem jest wtedy gdy ludzie chca podpisac umowe na wynajem mieszkania na kilka osob. Makler ryzykuje tym ze jak ktorykolwiek z waszej 3-4 sie wykruszy to bedzie trrzeba sie bawic w pisanie nowego kontraktu itp.

Co dziala to np. wynajecie calego mieszkania samodzielnie i podpisywanie podnajmu na pokoje. Wtedy tylko jedna strona odpowiada przed agencja, bo Twoi wspollokatorzy maja kontrakty z Toba. Tutaj tez czesto sa
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziomek420: zależy od maklera i mieszkania, czasami są niższe, czasami wyższe wymagania, wejdź sobie na funda.nl i sprawdź jakie są średnie wymagania na mieszkania w okolicy która Cię interesuje. No i zarobki dotyczą wszystkich osób na umowie wspólnie, a nie oddzielnie.
@Ziomek420: w Holandii jest wiele dziewczyn, zastanówcie się czy nie lepiej wybrać tradycyjną orientacje i wynająć dwa mieszkania z dwiema dziewczynami których jest pełno w Amsterdamie. Możecie swój związek zarejestrować w gemente jako związek podatkowy toeslagpartner taka alternatywa dla ślubu