Wpis z mikrobloga

Bose QC35II czy Sony WH1000XM3? Szukam bezprzewodowych słuchawek do jazdy w komunikacji miejskiej jak i do siedzenia w biurze. Przeleciało mi przed oczami, że gdzieś niby pojawiają się plotki o następcach QC35 oraz 1000X jeżeli to jest kwestia tygodnia to spoko. Jeżeli to 2-3 miesiące to meh ;)

Z tego co wyczytałem to Bose są wygodniejsze i lepsze jakościowo ale teraz jest ponoć jakiś problem z FW oraz np. bass nie jest taki fajny oraz łatwo działają z kilkoma urządzeniami na raz. Sony znowu niby jest gorsze jakościowo (pękające pałąki itd), obsługa gestami jest taka sobie oraz mogą działać jednocześnie z jednym urządzeniem (trzeba parować się na nowo).

Jakby był tu ktoś kto miał do czynienia z oboma modelami to proszę o podzielenie się wrażeniami :D

#sluchawki #sluchawkibezprzewodowe #audio
  • 7
  • Odpowiedz
@Immortale: mam 1000XM1; niby z wadliwej serii, która była narażona na pękanie, ponad 2 lata ze mną ;) przy wyborze też miałem dylemat między nimi a Bose (wtedy QC35 pierwszej generacji)
Na korzyść Sony przemawiało bezkonkurencyjne ANC i lepsze brzmienie (choć to już kwestia preferencji). Podobno Sony z każdym modelem coś poprawia, ale nie na tyle, żebym zmieniał te słuchawki.
  • Odpowiedz
@Immortale: No to akurat prawda, nie mogą być sparowane jednocześnie z więcej niż jednym urządzeniem (nie wiem czy w kolejnych wersjach to zmienili). Kwestia, czy to jest Tobie akurat potrzebne, bo mi nie :)
Jak chcesz zmienić urządzenie to po prostu przytrzymujesz dłużej przycisk włączania i parujesz z tym urządzeniem, z którym mają współpracować.
  • Odpowiedz
@Immortale: Sony vs Bose - wybór nie jest łatwy, Sony ma chyba lepsze ANC, ale ANC w Bose działa lepiej w samolocie. Dźwięk to dodatek do słuchawek z ANC, więc będzie albo słabo albo bardzo słabo, sam używam Bose żeby nie było. A skoro mówisz o następcach to masz na myśli Bose 700, póki co na YT recenzje nie były przychylne... ANC nie jest wcale lepsze, dźwięk się nie zmienił, za
  • Odpowiedz
@Immortale: Sony mają płytkie nauszniki i tam ścianka przed przetwornikami dotyka ucha... poza tym potrzebna jest apka do działania, ale generalnie cieszą się ostatnio większym uznaniem. Jest dużo za i przeciw obu, ale prawdopodobnie z obu będziesz bardzo zadowolony - jeżeli nie jesteś audiofilem.
  • Odpowiedz