Wpis z mikrobloga

Hej Mirki!
Mam pytanko.
Potrzebuje 3x 10m kabla hdmi oraz 2x15 kabla hdmi.
Kupować jakiś konkretny na allegro? Tak się zastanawiam czy nie zrobiłem wtopy nie kupując na ali wcześniej, troche bym zaoszczędził, pewno sporo trochę ;/ ale te kable juz potrzebuje na następny tydzień, max dwa.
Polecacie jakiś konkretny model, typ, sprzedawce? 2 komputery podłączone pod amplituner plus oba pod tv a z amplitunera obraz być może 4k do projektora. Nie ma żadnego innego standardu niż HDMI, które idzie od ampli do projektora?
Jeżeli ktoś poleca jakiś tani projektor 4k (ewentualnie full hd) albo amplituner do ów projektora to śmiało pisać.
#pytanie #pytaniedoeksperta #aliexpress #allegro #elektronika #audio
  • 11
@Simfecstio: kupienie przewodu z Aliexpress na takie odległości to większe ryzyko niż totolotek. Ustal najpierw wersję standardu HDMI, która jest Ci potrzebna (zależy od parametrów obrazu, który chcesz przesyłać) i kup przewód producenta, który losowo tych oznaczeń na swoim kablu nie podaje. Przewody tej długości na 4k to już kilkaset zł za sztukę na pewno.

Używamy Uniteków i Lindy, te marki mogę polecić, FullHD do 15 m bez problemu, mechanicznie też
@Miecz12: OP chce przewodu 15 m na 4k, czyli HDMI 2.0 (bo 1.4 uciągnie co najwyżej 30 Hz) dla 60 Hz lub nawet 2.1 dla więcej. W tej cenie tylko chińczyki. Jeżeli jest możliwość kupna kilku, przetestowania i zwrotu, to czemu nie? Ale przewody często są pakowane w jakiś blister i będzie kłopot z oddaniem do sklepu.

@Simfecstio: jeżeli jesteś w stanie obniżyć swoje oczekiwania do FullHD (albo 1440p), to
@Simfecstio: Są takie przewody do kupienia bez kłopotu: https://sklep.rms.pl/kable-hdmi-2-0/260,10m/261,12m/220,15m/172736,2-0b-premium/189849,2-0a/show:48

Natomiast jeżeli chcesz to wsadzić pod podłogę, to oszczędzanie na jakości zdecydowanie się nie opłaca. Koszt rozwalania i naprawiania podłogi, kupowania kolejnego przewodu + #!$%@? od żony jest zdecydowanie wyższy niż kupna jednego porządnego od razu. W takim wypadku chińczyki są wykluczone, bo nawet przetestowany teraz, może Ci przestać działać za miesiąc.
@Simfecstio: Przewody kupisz bez stresu, ale z ich działaniem już może być różnie - przerabiałem kilka w zeszłym roku i już przy 10m były problemy - stanęło na jakichś dziwnych repeaterach - ale tanio nie wyszło... (A to było tylko full hd i połączenie kompitera Dell z telewizorem - z laptopem chodziło, a z AiO della już nie, więc trochę ruletka).