Wpis z mikrobloga

Mam kolosalny problem. Dysk HDD zwalil mi się w laptopie. Po tym jak oddałem go do informatyka. Wywalal bluescreeny 0x00000007b po uruchomieniu i się resetowal. Po włożeniu z dvdrom do dawnego miejsca nie czytał go bios. W biosie kombinowałem,ale straszna lipa. Oddałem to temu informatykowi i dysk jest czytany po podłączeniu kablem do innego pc, ale do danych podobno nie można się dobić. Mam tam mnóstwo zdjęć i ważnych dla mnie plików, koszt to 800zl za 1tb danych które tam jest. Nie chce powiedzieć jak to zrobić ale mówi że takiej ceny nigdzie nie dostanę. #!$%@? to jest od #!$%@? pieniędzy. Odzyskiwanie będzie trwać niby 2 dni. Co o tym myślicie? Jak dzwoniłem po innych miejscach to trzeba najpierw dysk oddać do diagnostyki a to minimum 160 zł i dopiero wtedy określają koszta. Co wy byście zrobili? #informatyka #dyski #kiciochpyta
  • 17
@OzaweNakashi: najpierw bym wziął lapka z tym dyskiem, wypalił Hirens`a na CD lub wrzucił na pena, tam odpalił Windowsa LiveCD i z jego poziomu próbował zgrać dane (jeśli oczywiście dysk na to pozwoli). Może się uda w ten cebulacki sposób, bez naciągania na koszty, a jak nie to zostaje jakieś ekspert w tej materii.
Kupiłem 2 dyski ssd po tym wwsystkim


@OzaweNakashi: nadal jesteś w dupie z ssd nawet bardziej niż hdd. Nauczysz się robić kbackup ! Jak 2 dni koleś powiedział że będzie trwał odzysk i jest tego pewien to jest powiedział bym bardzooo dobrze. Mój rekord to 2 TB danych 32 dni i tak korupcja na poziomie 15%
@OzaweNakashi: Spróbuj wyciągnąć dysk i przez adapter sata podłącz do komputera. Sprawdź czy się kręci talerz. Sprawdź zachowanie tego dysku w takich warunkach. Ja miałem kiedyś taką akcję, że dysk się zrąbał i nie startował na nim windows. Wyciągnąłem go i wstawiłem nowy, a ten podłączyłem przez adapter i ten dysk delikatnie popukałem, poobracałem go (żeby nie był w poziomie) i za którymś razem zaskoczył i się normalnie otworzył. Wszystko natychmiast
@OzaweNakashi: spróbuj live cd z linuxem i przez testdisk lub photorec odzyskać dane, nie jest to skomplikowane, a ja jak testowałem po przypadkowym formacie dysku to odzyskałem nawet skan dowodu poprzedniego właściciela xd no tylko ciężko jest cokolwiek znaleźć bo nie zachowuje struktury katalogów ani nazw plików, no i nie mam pojęcia ile to będzie trwało przy takim dysku, ja czekałem tylko do 80gb z 500 bo i tak mi na
@OzaweNakashi: Adapter kup taki z zasilaniem dodatkowym bo niektore dyski nie ruszą z samego zasilania po usb. Ok 40-50 zł wystarczy na adapter. Co do innych porad to zanim wypróbujesz moją metodę spróbuj tak jak piszą inni, zostaw dysk w komputerze a uruchom komputer z pendrive na ktorym nagrasz jakis system livecd. Wtedy uruchomisz windowsa z pendrive i mozesz probowac jakichs programow do odzyskiwania danych.