Wpis z mikrobloga

@cult_of_luna: Po prostu co niektórzy ludzie są dużymi optymistami, można się samobiczować stanem faktycznym, ale po co? Co mają powiedzieć Rosjanie, Litwini? Grecja z Giannisem może odpaść a my jesteśmy dalej. Wiadomo gdzie jest nasze miejsce w szeregu, ale czy to jest powód do tego aby się pogrążać w rozpaczy? Takie mistrzostwa to jest pozytywny inpuls, jak ktoś jest pesymistą to można mieć w kraju NBA i się biczować że np.
Wiadomo gdzie jest nasze miejsce w szeregu, ale czy to jest powód do tego aby się pogrążać w rozpaczy?


@blaxxon: problem jest taki że zamiast uświadamiać ludzi to we wtorek nowi kibice będą mieć taki obraz że Polska ma już 2 wypadki przy pracy. Czyli że jak zwykle się zesrali w najważniejszym momencie.

Nie odbieram im sukcesu. Nawet 3 kolejne porażki nie zmienią tego że są w top8, a wiele drużyn
@rorf46: tak i nie. -30 nie ma znaczenia, Argentynczycy musieliby wygrać ten mecz +40 to by wygrali. Odpuscili by jeszcze trochę to było by +15. Rozmiar nie ma znaczenia, chodzi o to że Argentyna miała mecz pod kontrolą bo ma wykonawców 2 poziomy wyżej od naszych
@cult_of_luna: Akurat TEN mecz tak, ale jestem przekonany, że podejście mentalne naszych nie było odpowiednie, bo nie trzeba było walczyć o życie. Co to za walka - będą sobie żyły wypruwać, żeby zagrać z Hiszpanią, a nie z Serbą (a jak widać wyszło jak wyszło). Niemniej poziom mamy taki, że gdybyśmy grali z nimi w ćwierćfinale, to spokojnie można by grać na styku, ci Argentyńczycy to nie są żadni kosmici...

Jeśli
@cult_of_luna: Rozumiem o co chodzi, mi się wydaje że po prostu są mocno podjarani, i inaczej patrzą na tą sytuację, trochę nietrzeźwo. Nie spodziewali się tego co będzie miało miejsce, i jest podejście "nie ma lipy, będziemy mistrzami", może i naiwne, ale racjonalność w takich sytuacjach idzie na dalszy plan (mówię tutaj o panach komentatorach co grali w kadrze dawniej). Po mistrzostwach przyjdzie otrzeźwienie :D
ale mnie #!$%@? takie komentarze jak ten. Polska kadra w kosza od nlat nic nie grala od paru lat #!$%@? Chorwatow, Wlochow, potrafimy awansowac teraz udalo sie pokonac Rosjan ale zawsze znajdzie sie jakas #!$%@? co pilke od kosza widziala za szyba w sklepie Nike i bedzie #!$%@? 3po3. Gosciu ciesz sie ze mimo tego ze malo kto sie w Polsce interesuje tym sportem potrafimy byc w 8 na MS. Prawo do
a) per #!$%@? to sobie do mamy mów
Sam przeklinasz w komentarzu i nie bylo to absolutnie personalne. Wkurza mnie po prostu gaszenie sukcesow szczegolnie w dyscyplinach ktore w Polsce sa uznawane ze niszowe, badz dawno nic sie w nich nie dzialo. CO do TV wydaje sie rozsadne ze komentatorzy buduja atmosfere w telewizji a nie przyjda i powiedza a kij przegramy z Argentyna, juz ta kadra wszystko osiagnela, przelaczcie na rzutki.
@ManSzu

a) odczytałem to personalnie
b) był zbiegiem wielu czynników, głównie zmiany formatu kwalifikacji i rozszerzenia MŚ. Nie zrobiliśmy na tych mistrzostwach niczego czego nie moglibyśmy zrobić w 2015, kiedy mieliśmy za Taylora już udany turniej ME. Wtedy też pokonaliśmy Rosję eliminując ich, graliśmy równe mecze z mocarzami. Nie neguję że dziś nie mamy sukcesu. Po prostu MŚ kiedyś były bardziej elitarne a turniej dla tych nielicznych europejskich zespołów był czasem mniej
@cult_of_luna: to na jakim poziomie widzisz wobec tego tak szczerze jako znawca koszykowki statystyk i specjalista w gaszeniu papciow KoszKadre? Wedlug Ciebie nie powinno byc nas w MS, powinnismy byc? Czy moze powinnismy odpuscic mecze z Chorwatami bo jednak drugi garnitur?
@ManSzu: na poziomie top10-12 w Europie i wyżej niż wszystkie zespoly z poza Europy z ktorymi graliśmy. Niewiele się tu zmienia w tym turnieju.

Wykorzystaliśmy nieudolność Rosji co jest wynikiem ponad stan. Czesi ponad stan wygrali z Brazylią i Turcją. Grecja poniżej oczekiwań przegrała z Brazylią, a Niemcy z Dominikaną. Wiele więcej niespodzianek tu nie było. Układ grup, plan maksimum wykonany w pierwszej fazie i zwycięstwo z Rosją wystarczyło na ósemkę.
Jak dla mnie niespodzianka byl wyrownany mecz USA z Turkami jeszcze. I jak dla mnie to na ten moment jestesmy w top 8 w Europie z widokiem na top 7 nawet. Jednak to ta kadra ci goscie ktorych Taylor budowal przez pare lat. Przez te pare lat Taylor zrobil dobra robote co pokazal nie tylko sam awans ktory dla mnie byl jak na nasze warunki sukcesem na duza skale (nie mamy druzyn
@ManSzu: Do top 8 w Europie to nam brakuje: Hiszpania, Litwą, Serbia, Slowenia, Francja, Wlochy to poziom z którymi dostajemy w 99,9% wpier.... Potem masz: Grecję, Turcje, Rosję, Chorwację z którymi dostajemy w 80%. Na naszym poziomie są Czesi, Niemcy, Łotysze, Finowie. Także raczej jesteśmy w top 16. I tak to obiektywnie wyglada. Nie można patrzyć tylko na wyniki ostatnich meczy. Rosją grała bez swojej największej gwiazdy. W eliminacjach przyjęto chory