Wpis z mikrobloga

Ten wc:3 reforged to odświeży też tryb multi i esport(ja tam lubię pooglądać zagrywki prosów w gierce w której lamię). Moją okolicę ominęła moda na wc, a szukam jakiejś giereczki gdzie będę mógł wpakować 1000+h po tym jak niebiescy zabili hotsa i wypada znaleźć inną giereczkę. Nie pykałem w rtsy, okej nie licząc kampanii for fun. Z szybkiego researchu dowiedziałem się, że uważa się, że wc3 jest mniej wymagający mechanicznie od sc2. Waszym zdaniem ten remaster spowoduje, że ta gierka nabierze znowu hypu i zbuduje jakąś sensowną społeczność, czy może lepiej iść tracić czas w sc2(które jakoś się jeszcze trzyma), albo docie 2.

No i najważniejsze pytanie jak zacząć grać i gdzie znaleźć informacje o taktykach zanim się zanim się rzuci na multi.
#blizzard #gry #warcraft3 #wc3
  • 4
@Maneharno: Trudno powiedzieć, czy ożywi e-sport zwłaszcza, gdy królem esportowych RTS'ów jest SC2, grałem w SC2 i WC3 i to prawda, że WC3 jest łatwiejszy mechanicznie niż SC2, co do nauki podstawowych buildów to są różne tutoriale na YT, albo możesz pobrać replaye prosów i zobaczyć kolejność budynków, kompozycję armii, czy bohaterów, których wybierają :)
@Maneharno: istnieje serwer na Discordzie, który służy (a przynajmniej tak deklaruje) pomocą wobec osób, które mają najróżniejsze pytania na temat melee.
Sam wiele ich nie wypytałem, bo nigdy nie zainteresowałem się, aby na poważnie nauczyć grać melee, ale zawsze choć trochę chciałem.
Zaraz podlinkuję, jeśli znajdę co to za serwer był.