Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
#ndd
Najnowsze informacje mówią o 4 przypadkach dzisiaj rano. 2 śmiertelne. Trwają autopsje kolejnych psów. Wyniki będą po weekendzie. Dalej nie wiadomo co to.

Na razie wykluczają parwowirozę i zielone algi, chociaż objawy mogą wskazywać na te dwie. Zakażenie karmy i wody też wykluczone. Ogólnie to standardowa formuła; "nie można łączyć przypadków" i wykluczanie wszystkiego, przynajmniej tak myślę.

Przejrzałem norweskie fora i FB. Ludzie piszą, że pierwsze przypadki krwawej biegunki pojawiały się już w połowie sierpnia. Również u kotów. Ale to tylko komentarze /historie ludzi, innych źródeł nie mam.

Co jeszcze:
SKK (Svenska Kennelklubben = Szwedzkie stowarzyszenie zwierząt?) wydało komunikat, że psy z Norwegii nie mogą brać udziału w nadchodzących wystawach, zawodach itd.
Ale nie podali informacji czy Szwecja zamknęła granicę, czy nie. Póki co raczej nie.

Pojawiła się informacja o przypadkach wirusa(?) w Szwecji.
Na FB ktoś ze Szwecji pisał, że był z psami w Oslo, teraz są chore. Ale to dalej tylko jakiś komentarz bez konkretu.

W Danii piszą, że nie odnotowano żadnego przypadku, właściciele psów nie mają się czego obawiać itd.

Z racji tego, że sam się stresuję swoim psem przeglądam wszystko ile mogę, postaram się na spokoju wrócić do wszystkiego co pisałem wyżej i wrzucić screeny itd dla potwierdzenia, żeby nie było.

@Valdeczek

Sorry ale nie wiem kogo wołać, jak ktoś nie chce niech da znać @ZielonyGandalf @mirkobeniz @Gosiorekkosiorek @D_Train @abce @thebill86 @idomeneo @Metiu1231 @KrS1 @Vigorus @Gosiorekkosiorek @Deadlyo
mirkobeniz - #ndd 
Najnowsze informacje mówią o 4 przypadkach dzisiaj rano. 2 śmierte...

źródło: comment_CvbVlFIKXEw0lfQQH7j1nocHPKXQKwbl.jpg

Pobierz
  • 15