Wpis z mikrobloga

TYDZIEŃ 3
ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP
Cena złota: 10$ za oz.
Cena innych towarów w skupie także została obniżona

- Kiedyś wiodłem zupełnie inne życie - powiedział Ed siedząc nad brzegiem Missouri. Wracający z pracy Ray Black, przysiadł się do niego.
- Byłem w bandzie Michaela. Napadaliśmy na pociągi i kradliśmy konie. Pewnego razu Michael wpadł na pomysł, żeby porwać córkę jakiegoś ważniaka dla okupu. Ja siedziałem z nią w kryjówce, a on i reszta pojechali odebrać forsę. Ona miała ledwie 8 lat. Gdy Michael wrócił, myślałem, że ją wypuścimy. A on… Po prostu ją zastrzelił. Uciekłem przy następnej okazji. Wydawało mi się, że na koniec świata, czyli tu, do Louis Colony. Jednak on tu trafił. Wątpię, żeby mnie tropił, raczej przyciągnęły go plotki o złocie, ale… To jest znak dla mnie. Źle zrobiłem uciekając. Powinienem był z nim stanąć twarzą w twarz i zmierzyć się z nim.
Przez chwilę oboje milczeli.
- Teraz mam szansę to naprawić. Nie spocznę, dopóki ten drań nie dostanie to na co zasłużył!

*

- Co z ciebie za szeryf?! W zeszłym tygodniu bandyci napadli na moje dwa transporty! Czy ty w ogóle zrobiłeś cokolwiek poza wystawieniem nagrody? - Dawid Goldberg nie przebierał w słowach. Był wściekły, a swoją złość wyładowywał na szeryfie.
- Kilkoro mieszkańców przeprowadziło śledztwo. Mamy już trop.
- Gówno macie nie trop! Trzeba się zorganizować i ruszyć w dół rzeki. Na pewno mają tam gdzieś bazę, bo przecież tam napadają na moje barki. No ale lepiej jest siedzieć u Josepha w saloonie i chlać.
- ...
- Jak tak dalej pójdzie, to kompania zamknie nasz oddział. Wyleją mnie i miasto zostanie bez zaopatrzenia!
- Dawid, to trzeba na spokojnie…
- #!$%@? twoja mać! Zgrywasz się na wielkiego rewolwerowca, a boisz się zrobić porządek z kilkoma obwiesiami. Żałosny jesteś w #!$%@? dwulicowy, bywaj.
Dawid wyszedł wściekły z salonu. Po chwili jednak się wrócił, jakby o czymś zapomniał.
- A Thomas, chcesz coś z kompanii, żeby ci zamówić?

*

Thomas Anderson usiadł na przeciwko Josepha Fishera. Pociągnął łyk ze swojej szklaneczki i powiedział:
- Nie mogę się ruszyć z miasta, dopóki nie odkryję kto jest ich wtyką.
- Mogę przypilnować porządku, kiedy cię nie będzie - odpowiedział barman.
- Nie Joseph. Wiem, że nieźle strzelasz, ale jesteś już stary.
- Twój stary jest stary. Wciąż mam krzepę i dobrze o tym wiesz.
- Tak, ale ich kontakt może im dać cynk, że idę, a tego bym nie chciał.
- Dowiedziałeś się w ogóle czegoś ciekawego?
- Tak, współpracuje z nim Henry Dodge. Za tego draba też jest nagroda 500$. Gdyby udało się go dorwać… może zacząłby śpiewać.

*

Rozmowa tajemniczego nieznajomego i Paula Johna Habemus-Papa, znana szerzej dzięki uprzejmości Przetrzymanego Staszka, który ją przez przypadek posłuchał i rozgadał kolegom, a oni swoim kolegom itd.

- Psst, piękne te nasze osadniczki jak okręt pod pełnymi żaglami.
Paul rozpoznał umówione hasło i odpowiedział zgodnie z ustaleniem.
- Jak konie w galopie, jak niebo nad nami.
- Masz już tych niewolników?
- Mam - skłamał Paul.
- Świetnie. W takim razie spotkamy się w TAMTYM miejscu. W tygodniu. Przyprowadź ich, to dobijemy targu. Ta rozmowa się nie odbyła…

*

Aby zdecydować co robi twoja postać, należy zaplusować JEDEN komentarz w każdej z grup: działania na weekend, działania na tydzień, postawa wobec niebezpieczeństwa.
Czas na zaplusowanie decyzji: do poniedziałku 21:00 09.09.2019

***

Ogłoszenia parafialne:
-Koniec okresu ochronnego. To był jakiś okres ochronny?!
-Od teraz opcje, które będą miały mniej niż 4 uczestników-graczy zostaną ograniczone do suchego rezultatu z zarobioną gotówką, bez osobnego wpisu fabularnego.

#kilofyirewolwery #lacunafabularnieczarnolisto
Akumulat - TYDZIEŃ 3
ZASADY
KARTA POSTACI
SKLEP
Cena złota: 10$ za oz. 
Cena inn...

źródło: comment_S6Mfd5XSdaJDUfShNVDwC31kmsBbBT3o.jpg

Pobierz
  • 41
Zabawa w barze
"Witaj Joseph, ja dzisiaj najwyżej 2 drinki, kolega 2, brat jutro powozi, więc 1, razem daj nam od razu 4 flaszki". Koszt 5$. Szansa na zwiększenie morale na najbliższą turę o +2
Praca w osadzie
Nasza osada jest liderem wśród okolicznych osad. Dołącz do młodego, dynamicznego zespołu. Zakres obowiązków: warta w zagrodzie ze świniami. ZAROBEK: +10$, NIEBEZPIECZEŃSTWO: znikome, szansa na morale -1. Ciężko ranni plusują tą opcję. Medycy pomagający im w rekonwalescencji także.Uczestniczący NPC: Stan Edwards
Wyprawa na chudego zwierza
Najfajniejsze w byciu myśliwym jest siadanie wieczorem przy ognisku i zjadanie upolowanej zwierzyny. I rozmowy o życiu i śmierci z towarzyszami. I picie księżycówy. ZAROBEK: 0-20$, NIEBEZPIECZEŃSTWO: małe, WYMAGANIA: 5$ na wyposażenie.Uczestniczący NPC: Mały Sam
Wyprawa na niedzwiedzie
Podobno w jednym z plemion indian, pokonanie gołymi rękami niedźwiedzia było rytuałem inicjacji chłopców do dorosłego życia. Podobno plemie to zostało wchłonięte przez inne plemiona, bo w końcu zostały w nim same kobiety. ZAROBEK: 0-35$, NIEBEZPIECZEŃSTWO: średnie, WYMAGANIA: 10$ na wyposażenie, broń, wóz
Wyprawa na bizony
Widziałeś kiedyś bizona? Ja znam kogoś kto widział i wierz mi. Złapanie takiego silnego, zdrowego, tonowego bizona to nielada wyzwanie. Zwłaszcza jeżeli przy tym strzelają do ciebie indianie. ZAROBEK: 0-60$, NIEBEZPIECZEŃSTWO: wysokie, WYMAGANIA: 15$ na wyposażenie, wóz i koń, broń