Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 193)
Dotąd w moim cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" nie pojawił się żaden polski tytuł... Czas to nadrobić ;)
Będzie więc film mający premierę 25 lat, 8 miesięcy i 23 dni temu, demaskujący kulisy życia w polskich koszarach wojskowych na początku lat 90-tych XX wieku, a zwłaszcza występujące tam zjawisko tzw. fali...

" Samowolka " (1993)

**Akcja "Samowolki" toczy się na początku lat dziewięćdziesiątych. Do jednostki wojskowej trafiają nowi poborowi. Starsi koledzy ostrzegają ich przed Tygrysem (Mariusz Jakus), byłym kryminalistą, faktycznym władcą kompanii, słynącym z bezwzględności i sadyzmu. Już pierwsze dni służby wystawiają świeżo upieczone "koty" na ciężką próbę. Grupka starszych żołnierzy bije, upokarza i demoluje dobytek poborowych. Ich okrucieństwu i złośliwości najodważniej próbuje przeciwstawić się niejaki Kowalski (Robert Gonera).**


Występują m.in. ...
Robert Gonera
Mariusz Jakus
Michał Żebrowski
Robert Więckiewicz
Renata Dancewicz
Jacek Braciak

Zwiastun (zapowiedź tv).

Strona Filmweb.

Film on-line, 720p, cda. [ LINK ]

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#gruparatowaniapoziomu #wojsko #filmpolski #armia #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia

Montago - (Wpis nr. 193)
Dotąd w moim cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" nie pojawił si...

źródło: comment_f0VCofkxVsPwlOncK1E2nDR9RU4yT6qW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@Montago: Wykręcanie wora, pompki na suficie, rola Tygrysa (pokłony Jakusowi!) i to całe nieludzkie kocenie - wojsko zamiast hartować i dodawać męskości, może boleśnie wykastrować. Miałam kilka lat i obejrzałam z niemałym przerażeniem, film trwale wwiercił mi się do świadomości.
  • Odpowiedz
artykuł to typowy spam, bez żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Kolejny jakiś marny portal, z marnymi artykułami.


@kk87ko0: Dzięki i raz jeszcze przepraszam. Co do artykułu: W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Attitude Lucien Greaves, współzałożyciel The Satanic Temple w Stanach Zjednoczonych, mówi, że „ponad 50% naszego członkostwa to LGBTQ”, i jest to „ostrożny szacunek”.

Attitude to najlepiej sprzedający się magazyn dla gejów, założony w 1994 roku.
  • Odpowiedz