Wpis z mikrobloga

@willard: @aes_sedai:

Proszę zobaczyć jak szybko ewoluują bezpilotowce, jaki szybki postęp jest także w ich możliwościach. W poszukiwaniu następców dla samolotów Su-22 pracujemy nad maszynami bezzałogowymi, jesienią w tym temacie powinien rozpocząć się dialog techniczny.


Śmieszą mnie te stwierdzenia. Domyślam się, że w MONie ogarniają, że nie ma obecnie bsl-a, który mógłby zastąpić samoloty, a każda próba wprowadzenia takiego pomysłu to de facto zmniejszenie i możliwości samolotów i bezpieczeństwa w
@aes_sedai: @willard:

W przypadku pocisków JASSM sądzi Pan, że uzyskamy od Amerykanów zgodę na ich zakup?


Mamy akceptację polityczną dla takiej transakcji ze strony Stanów Zjednoczonych.

Jasne, ciekawe jak to wygląda w rzeczywistości i jak to się skończy.

Mieliśmy konkurencję na te wozy, ale Niemcy zdecydowali, że trafią one do Polski.


Też jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości.

chcą ładować kasę w mrzonki typu polski MBT a na porządne
@Baron_Al_von_PuciPusia:

Ja właśnie się zastanawiam czym w końcu ma być ten MBT? Czołgiem lekkim? Wozem wsparcia ogniowego? Czymś większym? Tyle razy się to zmieniało na etapie koncepcji, że już nie ogarniam. Były też głosy, że i czołg lekki ma pływać.


No ja myślę, że MON pisząc o MBT ma na myśli MBT - pięćdziesięciokilutonowego bydlaka z porządną armatą i pancerzem. Oczywiście na dzień dzisiejszy nasz przemysł nie jest w stanie nic
MBT - pięćdziesięciokilutonowego bydlaka z porządną armatą i pancerzem


@willard: ostatnio było ~40 ton.

jak się ogarniemy to i WWO będzie


@willard: Pytanie tylko czy nie lepiej kupić za to, nawet używane, czołgi.

Amerykanie i JASSM? No way, ruscy by białej gorączki dostali.


@willard: Ostatnio Korea miała problem ze sprzedażą.

a i tak jak piszesz co chwilę im się koncepcja zmienia


Albo nie wiedzą czego chcą albo w grę
@willard: ostatnio było ~40 ton.


@Baron_Al_von_PuciPusia: Czyli Twardy-2, dziadostwo jednym słowem.

Pytanie tylko czy nie lepiej kupić za to, nawet używane, czołgi.


Wydaje się to jedynym rozsądnym rozwiązaniem, niestety. Ale BWP Huta Stalowa Wola (byle nie Bumar;) może spokojnie zrobić , jak będą mieli w MONie taką fanaberię to WWO przy okazji też zrobią - to samo podwozie, tylko uzbrojenie inne. Przy takim zamówieniu nie będzie potrzeby utrzymywania MBT w