Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy. Moja dziewczyna dostała wezwanie do sądu z Orange w sprawie kary zad umowy. Dług na ten moment to około tysiąca złotych. Nie dostaliśmy wcześniej żadnej korespondencji z informacją, że zalega jakiekolwiek pieniądze. Orange twierdzi że wysyłali maila oraz listy. Żadne z powyższych rzeczy do nas nie trafiło. Wcześniejsze faktury są na gmailu, ale nie ma ani jednego maila z informacją o zaleganiu, a do dzisiaj mamy internet z Orange na tym samym mailu i co miesiąc faktury przychodzą. Czy jest możliwość sprawdzenia maili które do nas przyszły? Nie wiem jak skontaktować się z Google, planuje też zapytać poczty polskiej, bo zdarzało się że listy do nas nie trafiały. Czy macie jakieś porady co zrobić? Nie mamy problemu zapłacić takiej kwoty, ale zastanawiam się nad zasadnością i dowodami na to że informowano nas o zaległościach. Po zakończeniu umowy w zeszłym roku konsultant na infolinii mówił że sprawa jest zamknięta a teraz takie coś. Pomocy

#oszukujo #orange #gmail #pocztapolska #zalesie #afera
  • 11
@evilbadday jak jest sad to były już listy papierowe, maile nie mają żadnego znaczenia . Szły na stary adres dziewczyny itp a że takie przesyłki są do rąk własnych a jej nie było to nie dostała. Najlepiej jest skontaktować się jak najszybciej z nimi i spróbować to odkręcic bez sądu chociaż to już pewnie nie możliwe bo dojenia koszty sądowe i z tysiąca zrobią się dwa
@evilbadday: Heh.. u mnie ktoś wziął na mojego Ojca nowy telefon z abonamentem, przez internet. Kurier przyjechał, dał paczkę nie wiadomo kogo u i pojechał. Wczoraj chyba nawet w Uwadze było o sprzedawaniu danych osobowych i ktoś proponował z pewnej firmy na "O." w ciągu jakiegoś czasu półtora miliona rekordów z danymi. Tak się robi wałki - nawet była tam prowokacja, że ktoś wział umowę na dane z takich kupionych informacji
@Waspin: A zresztą, podejrzewam o co Ci chodzi, więc już tłumaczę czemu piszę to i tamto wielką literą.

Ojciec, Tato - piszę dlatego, że

19.1. Użycie wielkiej litery ze względów uczuciowych i grzecznościowych jest indywidualną sprawą piszącego. Przepisy ortograficzne pozostawiają w tym wypadku dużą swobodę piszącemu, ponieważ użycie wielkiej litery jest wyrazem jego postawy uczuciowej (np. szacunku, miłości, przyjaźni) w stosunku do osób, do których pisze, lub w stosunku do tego,
@Waspin: a zapomniałem jeszcze czemu Orange piszę z wielkiej litery

18.31. Wielką literą piszemy nazwy firm, marek i typów wyrobów przemysłowych: motocykl marki Jawa, samochód marki Polonez, zegarek marki Omega, albo: motocykl „Jawa”, samochód „Polonez”, zegarek „Omega”.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haosek: podciąganie nazw policja, sąd, prokuratura pod 18.26 jest błędem (nazwy przedsiębiorstw i lokali - masz rację co do nazw miejscowych ale z komentarzem niżej), pod 19.3 - bardzo ważkie (każdy kraj ma resorty siłowe, emocje w stosunku do policji na całym świecie... no cóż, może u dzbana z HWDP na koszulce by to przeszło jeszcze). Kontynuacją i ostrą formą 19.1 jest pisanie każdego słowa z dużej litery, implikując miłość do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haosek: odwołałeś się do PWN, dostałeś zwrotkę z PWN. Napisałeś elaborat, dostałeś (nieco krótszy) elaborat. A teraz robisz z tego żart. Mi tam nic do tego, że piszesz źle. Po prostu nie udawaj, że piszesz poprawnie bo możesz trafić na kogoś, kto Cię sprawdzi. A jadu u mnie nie ma za grosz ale powiem inaczej - jadu jest u mnie o kroplę mniej niż u Ciebie samokrytyki ( ͡
@Waspin: Ziomuś ja nigdzie nie napisałem, że piszę poprawnie. Zdaję sobie sprawę ze swoich ułomności w pisowni i nawet nad nimi ubolewam. Po prostu napisałem Ci dlaczego tak a nie inaczej napisałem i tyle. Nigdzie nie napisałem, że jest to wzór do naśladowania. Po prostu ten mem i niby obrócenie sprawy w żart to tylko brak chęci do kłócenia się i udowadniania sobie racji. Bo po pierwsze nie mam ochoty, po