Wpis z mikrobloga

Hej! Mirki interesujące sie #informatyka zwracam się do Was z prośbą o pomoc w poszukiwaniu #laptopy.

Trochu sie na rynku pozmienialo, wszystko mi sie raczej zlewa ze soba i ciężko mi wyhaczyc cos wartego uwagi. Budżet to okolo 5 000 zl. Byloby przemiło gdyby laptop mial te 17"-do takiego jestem przyzwyczajona lecz to nie przymus. Co do użytkowania laptopa to programy do projektowania, graficzne i wszystko co potrzebne studentowi, chciałabym tez na nim pograc i sie nie męczyć.

Jest coś co bylibyście w stanie polecić?

Z góry bardzo dziękuję! :)

#komputery #laptop
  • 9
@Avellith: wszystko zależy od tego co ma w środku - jak podeślesz konkretne konfiguracje to mogę coś tam o tym powiedzieć. Na gamingowych laptopach średnio się znam (bardziej kojarze jakieś do zastosowań biurowych)
@Pustulka Dziękuje ślicznie!
Jesteś w stanie może mi jeszcze powiedziec czy warto odnośnie Acera dokładać pieniądze i wziąć chociażby i7 i jakąś większą pamięć i pojemności ssd i hdd czy tego nie odczuje?
@Avellith:
W programach na studia pewnie nie odczujesz, do gier to zależy od tytułu, są takie, które będą lepiej chodzić na 6 rdzeniowym i7-8750h, i7-9750h niż na 4 rdzeniowych 9300h/8300h.

Co do większego dysku większość osób się mieści na tych 256GB SSD, co do ramu to bardziej się opłaca dokupić 8GB na allegro za 100-130 zł, odkręcić parę śrubek i zdjąć spód potem włożyć samemu niż brać taką konfigurację przygotowaną przez
@Pustulka Dobra, super. A ostatnie pytanie, masz jakies doswiadczenia w Acerami? Zawsze śmigałam na lenovo i nigdy mnie nie zawiódł. Jest jeszcze ta propozycja od Acera na i7 1TB 256GB 17" za 4200 i ten co jest na i5 za 3800. Ktory Twoim zdaniem bylby lepszy?