Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #bekazprawakow #reddit ##!$%@? #bekazpodludzi #hongkong #polityka

Wrzucam jeszcze raz bo zapomniałem tagi dopisać (nie jestem pewny czy tak można, jak nie to mnie wyzywajcie w komentarzach)

Niektóre portale internetowe są tak okropnie spolaryzowane, że naprawdę nie da się ich używać. Jak na razie Wykop jest jednym z lepszych miejsc w Internecie, ponieważ jest zapełniony ludźmi z lewicy i z prawicy, frajerami haterami, i normalnymi ludźmi.

Jeżeli jednak spojrzymy na taki Reddit na przykład, to jest to miejsce gdzie nie da się funkcjonować jeżeli nie popierasz ogólnej lewicowej ideologii, nie możesz brać udziału w konwersacjach. Nie mówię ze jestem prawicowcem i nie mogę hateować tego co chce. Chodzi o to że uczucia politycznie stawiane są nad myśleniem i indywidualizmem. Jak za chwile się przekonacie, rasizm, kłamstwa, i manipulacja informacją mogą być uznane za nie szkodliwe, jeżeli służą dobremu celu (celowi?). Jest parę przykładów które spowodowały, że z zamysłem przeniosłem się na Wykop. Oto dwa przykłady.

1. Ostatnio zmarł miliarder amerykański, który aktywnie wspierał biznes amerykański i był głównym donatorem do klinik onkologicznych i prac naukowych pracujących nad lekiem na raka. Ale z faktu ze nie popierał poglądów socjalistycznych i był promotorem liberalizmu, został on zmieszany z błotem i jego śmierć była przyjęta ze świętowaniem. Doszły teksty takie jak „Czas na jego brata” , „Natura zemściła się” itp. Mowimy tutaj o 50k plusow do jakiegoś greenpeace-owego magazynu który otwarcie dziękował mu za to że w końcu umarł.
Nie ważne czy jesteś lewicą czy prawicą, nie pisze się takich rzeczy o zmarłej osobie.
2. Ostatnie protesty w Hong Kongu (HK) mają bardzo dużo poparcia na świecie, ludzie aktywnie wspierają protesty, nawet gdy zamieniły się one (w niektórych sytuacjach) w zamieszki. Ale znowu, nie chodzi kto ma racje, chodzi mi o reakcje Reddita. Na każdym z postów można przeczytać takie perełki jak; „#!$%@?ć Chińczyków”, „ Czas zrzucić atomówki na ten #!$%@? kraj” itp. Co oczywiście jest obrzydliwie rasistowskie, jak to, że jakakolwiek opinia chińczyków nie jest brana pod uwagę ponieważ w Chinach jest propaganda, i żadna opinia nie jest ich, tylko rządowa.
Wisienką na torcie był post jakiegoś gościa, który zrobił listę przewinień przez HK policje która oczywiście nie jest HK police, tylko złymi Chińczykam (taka selekcja w słownictwie tez jest oczywiście ksenofobiczna, wszyscy zli, bogaci, politycy policja, to chinczycy. Dzielni protestujący to HK people).

Ostatnim punktem w jego poscie był „fakt” że wszystkie złe akcje popełnione przez protestujących są tak naprawdę dyrygowane przez chińskich prowokatorów. Dodał też źródło. I chyba byłem jedynym co te źródło przeczytał. Kierowało ono do Wall Street Journal które wspomniało o popularnym Chińskim żurnaliście, który został pobity przez protestujących. Nic o prowokacji. Więc odpisuje z zapytaniem o tą prowokacje, gdzie to znaleźć. No i wyjaśnił, że prawdziwe źródło jakie udało mu się znaleźć pochodzi z chińskiej gazety. Nie będę się rozpisywał co on tam się tłumaczył, ale zacytuje jedynie ostatni paragraf.

„Więc nie ma żadnych dowodów faktycznych (factual evidence) że jego pobicie zostało zorkiestrowane przez Chinski rząd, ale protestujący byli skłonni tak myśleć”
Jeżeli będzie zainteresowanie to mogę dać linki do postu albo screenshoty.

Raz jak rozmawiałem z nowo poznanym kolegą przy piwie, to powiedziałem mu prosto z mostu, nadal mając te wszystkie horrendalne sytuacje w głowie:
„Reddit jest upośledzony i cały reddit jest debilny”

„Cały reddit?” Pierwsze słowo bardzo podkreślone, bez potrzeby wyjaśniania o co mu chodziło.
„Cały” Odpowiedziałem pewnie. Ale tylko w głosie miałem pewność. Ponieważ pomyślałem do siebie: „Może faktycznie przesadzam, jest tyle miejsc na tym portalu, na pewno takie miejsca tematyczne jak książki, filmy filozofia itp. Obracają się w dookoła tych właśnie zainteresowań, na pewno znajdę cos dla siebie”.
Ale okazało się, że nie da się uciec od przekonań ludzkich.

Koniec części pierwszej.
Część druga jutro rano.
  • 3
  • Odpowiedz