Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, jeżeli ktoś popiera KO/PO mógłby mi napisać choć 5 ustaw które pomogły by ludziom lub jakie postulaty stoją za ich wyborem ? Ja rozumiem że PiS to #!$%@? rządy, Wenezuela itd. Ale przecież PO to jeszcze większe dzbany niż PiS. Gówno>........ >pis>po #polityka #pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
@RodzynR: Z ustaw ktore zrobili dobrze na poczatek to:

1. Stworzenie JPK (nie wiem czy to podpada pod ustawe konkretnie)
2. Podwyzszenie wieku emerytalnego
3. Podstawowka od 6 lat
4. Rozdzielenie funkcji Ministra Sprawiedliwosci i
  • Odpowiedz
@Haqim: uzawodowili też wojsko.
Pozyskali gigantyczne fundusze unijne i potrafili je wtłoczyć w infrastrukturę, co wymagało ogromnych zmian w prawie.
Uratowali upadający LOT i zreformowali komunistyczne PKP.
Uszczelnili kasę wydawaną na refundację leków.
Obniżyli opłaty za przedszkola, zrobili porządek z podręcznikami szkolnymi.
  • Odpowiedz
@RodzynR: ty chyba jesteś płatnym trollem czy coś bo pis nawet nie potrafił przyspieszyć rozwoju a oni już na 2019 mieli budżet na elektrownię atomową przez uszczelnienie vatu , plus jak wyżej, plus jeszcze jakieś duperele które dotyczą jakichś mniejszości
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jacieniemog28 Co XDDD Mówiłem wyborcy którzy mają wszędzie urojenia, i za wszelką cenę wygrana z wrogiem. Kulturalnie się zapytałem, bo szczerze to za żadne pieniądze świata bym nie zaglsowal na PiS, tymbardziej na PO. A ty o trolach wyjeżdżasz, polecam wizytę u psychiatry
  • Odpowiedz
@przeciwko78: możesz opowiedzieć coś więcej o tym LOT ? Chyba nie masz na myśli tej sytuacji, kiedy TUSK nie chciał dofinansować LOT'u i sytuacji w której TUSK chciał sprzedać LOT i sytuacji w ktorej LOT za czasów rzadu POPSL musiał wpakować tam miliard złotych aby w końcu przynosił zyski, a dopiero Milczarski efektywnie poprzez zasadnicza działalność operacyjna wyprowadził ta spółke na prosta. Fundusze unijne brzmia dziwnie i chciałbym argumentów, że
  • Odpowiedz
@Zahion: mam na myśli skutek, czyli uratowanie LOTu i wyposażenie go w nowoczesne samoloty.
Nie wiem czy pamiętasz, jak wyglądała sieć dróg przed pozyskaniem środków unijnych.
A taki sam skokowy wzrost inwestycji spotkał kolej, oczyszczalnie, kanalizacje sanitarną itd.
To wymagało nie tylko pozyskania rekordowego finansowania, ale przede wszystkim dostosowania prawa, żeby można było te pieniądze efektywnie wydać.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: ciężko powiedzieć, że naprawiła - realnie jakieś osiagnięcia w zasadniczej działalności gospodarczej (zysku ze sprzedaży (staty) brutto) miał Milczarski, w 2014 i 2015 mieliśmy one-offy z tytułu dotacji w pozostałej działalności gospodarczej, stad też zysk na koniec roku obrotowego. Platforma miała możliwość udzielenia pomocy już bodajże w 2012/2013 roku, ale Tusk nie chciał, dodatkowo wiemy, że ludzie partyjni sa w siedzeniach prezesów spółek z większościowym udziałem państwa, tj. w
  • Odpowiedz
@RodzynR: dokładnie o to mi chodziło, jeżeli chodziło o zysk operacyjny (w 2015 mieliśmy zysk netto spowodowany one-offami z tytułu dotacji), a dodatkowo brak chęci udzielenia kredytu przez Tuska.
  • Odpowiedz