Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki kochane. Dzisiaj odpowiadam kompleksowo na pytanie które stanowi mniej więcej 30% wszystkich pytań które dostaję na privie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli: "zdałem prawko, nie mam blankietu. Mogę jechać? No bo jak tak to tylko 50 zipko mandatu i wio." Otóż nie do końca, zapraszam ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

https://www.wykop.pl/link/5116833/zdalem-egzamin-moge-jezdzic-bez-odebranego

#panbagieta #policja #prawo #motoryzacja #ciekawostki #samochody
  • 18
@Kezcliw: Dokładnie ci sami siedzą w urzędach i dokładnie ci sami tworzą kretyńskie przepisy. Po #!$%@? zmiana tablic, słyszałeś, jak samorządy tego broniły i jakie miały argumenty?
@ScaRRyMaN: Po to, żeby jak przyjdzie zdjęcie z fotoradaru to szło do osoby, która spowodowała wykroczenie, żeby jak ktoś w Ci porysuje samochód i nagra się na monitoringu to ustalić właściciela a nie bujać się po całej Polsce od jednego do drugiego aż się sprawa umorzy. Po to jest zmiana tablic, żeby w cepiku był właściciel pojazdu a nie ktoś kto go 10 lat temu sprzedał.
@Kezcliw: Ale zdajesz sobie sprawę, że policja nie jest upoważniona do karania za uchylenia administracyjne i dlatego będzie wprowadzone od nowego roku kara za brak przejestrowania? Mam klika nieprzerejestrowanych aut i miałem już kilka kontroli z grożeniem zabrania za nieprzerejestrowanie z tego co się powołujesz i ani razu dowód nie został mi zabrany. Ja bardzo sobie chwalę mojego prawnika
@Kezcliw: odmawiam regularnie po czym nikt do sądu ze strony policji wniosku nie składa. Bo to martwy przepis a jego używanie jest nadużyciem, bo karać za to może starosta (ale na tą chwilę nie ma jak)
W polskim prawie pełno jest kretynizmów i dziur. Zamiast poprawiać dotychczasowe prawo tworzy się kolejne.
To na co się powołujesz tym bardziej nie będzie miało sensu w styczniu (bo podwójna kara)
Branoc