Wpis z mikrobloga

Część posłów partii rządzącej (Torysów) zagłosowała przeciwko rządowi ryzykując wydalenie z partii.


@Zaxx: Bo mają honor, rozum i godność człowieka. Rzeczy w polskiej polityce niewyobrażalne.

W PL funkcjonariusze partyjni potrafią się zarzekać na wszelkie sposoby i wprost kłamać (jak to było np. z opłatą paliwową) po czym wyszedł wódz i wszystkim 'darował' równocześnie robiąc idiotów z tych którzy się zarzekali przez tydzień w jego imieniu. A podatek i tak wprowadzili ale
@pesotto: Teraz Boris będzie dążył do przyspieszonych wyborów, więc pewnie ich wywali. Remainersi boja się tych wyborów jak ognia, zwłaszcza ci, którzy wystąpili przeciwko rządowi w tym głosowaniu. Wiedza, że ich szanse na reelekcję sa bliskie zeru. Jeśli remainersi będą głosować przeciwko przyspieszonym wyborom, oznaczać to będzie, że wcale ich tak bardzo głos ludu nie interesuje, jak przekonywali od miesięcy ;)
@Zaxx: tyle ze to troche posrany parlament - jestes na nie to cie wywala i kaza zdobywac poparcie spoleczne jeszcze raz xD moze wywalmy elke i jeszcze raz niech ludzie glosuja czy ma byc krolowa

no oczywiscie ze beda przeciwko kolejnym wyborom bo to tylko marnowanie kasy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zaxx: generalnie jest tendencja już od początku tego roku, że im bliżej deadline brexitu (nawet no deal) to się umacnia. Gdy tylko przesuwają termin na bardziej odległy to spada. Nie pytaj mnie o logikę tego zjawiska ale taki trend zauważyłem. Zaraz przed deadline w kwietniu wzrosło i utrzymywało się 5+ zyla za £
Frank był 1.31. € nie pamiętam ale też jakieś 1.14-1.16.
Teraz w zeszłym tygodniu już wróciło z poprzednich
@szpongiel: Aaaa, odnosisz funta do złotówki. Ja bardziej patrzę na parę GBP/EUR i GBP/USD. Zauważ, że to złotówka się umocniła ostatnio względem euro i dolara.

Jeśli chodzi o tych rebeliantów, to im się zdaje że zmniejszyli szanse na Brexit (oni grają na odwołanie Brexitu w ogóle) a tymczasem uczynili no-deal bardziej prawdopodobny. Borys jeszcze ma parę opcji. Nawet jak uchwalą sobie, że Borys ma prosić Unię o kolejne extension (dalsza niepewność
@Zaxx: kurs złotego zazwyczaj najlepiej pamiętam ale jak widzisz odniosłem również do franka i euro.
Fakt, że to wszystko relatywne i jeśli jest jak mówisz, że PLN się umocnił to dodatkowo potęguje efekt.
Nie mniej jednak taki dziwny trend zauważyłem - im bliżej deadline, tym funt mocniejszy. Odsunięcie deadline'u, funt spada xD