Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym podpytać się o dynamikę w S40 II 140 lub 170 koni.

Dotychczasowo posiadałem Celice VI gen 175km 191Nm 1170kg (minus rdza ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
Jak myślicie, dynamika silnika 140km/170km 220Nm/230Nm oraz waga 1311kg będzie lepsza/gorsza ?
Wiem, że to trochę wróżenie z kuli wróżbity Macieja, jednak do najbliższego egzemplarza S40, który nie wygląda jak po 2 wojnach i 3 powodziach mam około 150km.

Szukam również silnika 2.5 jednak tutaj ciężej z fajnym egzemplarzem.
#volvo #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezu1: mam S60 z wersją 140 koni jak masz zamiar się ścigać to szukaj innego, długie biegi, świetny do spokojnej jazdy. Wersja 170 ma te dodatkowe 10Nm 1,5k wyżej, na forach mówią że nie ma zbytniej różnicy
  • Odpowiedz
@Odpaleniec: Nic z tych rzeczy, do bardzo żwawej jazdy posiadam motocykl :). Jednak chciałbym dosyć wygodnie wyprzedzić z prędkości 100kmh czy 120kmh auto, które jedzie przede mną bez konieczności redukcji 2-3 biegów lub komfortowo przemieszczać się po kilku pasmowych drogach z prędkością 150/160/170kmh, szybciej nie jeżdżę. Da rade to osiągnąć ?
  • Odpowiedz
@cezu1: Czysta matematyka - do tej pory masz ~15KM/16Nm na każde 100kg masy auta, w Volvo to będzie (przy 170KM wersji) ~13KM/17,5Nm na każde 100kg, o ile te 1311 to rzeczywista waga, a nie typowy "golas" bez wyposażenia.
Dane wyglądają porównywalnie, ale zwróć uwagę jakie opony (szerokość i profil) są w Celice, a jakie w Volvo. Podejrzewam też (bo nie jeździłem), że Volvo ma dość długie biegi. Zależy co rozumiesz przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cezu1: autostrada przyjemnie się plynie, silnik sobie fajnie mruczy jak dobrze pamiętam to przy 140 km/h ma trochę ponad 3k. Jak strzała nie przyspiesza, ale wyprzedzanie nie jest większym problemem. Z tym że S60 jest trochę cięższe
  • Odpowiedz
@cezu1: Ryzyka nie ma - przed kupnem przecież masz jazdę próbną. Ale to w sumie wyjście tylko jeśli byłbyś serio zainteresowany danym egzemplarzem, bo inaczej zajmowanie cudzego czasu to trochę #!$%@?ństwo. Opcją jeszcze może być dołączenie do jakiejś regionalnej grupki na FB Volvo czy coś - na 100% ktoś z okolicy zgodzi się pokazać Ci jak to jeździ ;) Rzucisz czteropak na tylne siedzenie, a będziesz miał możliwość sprawdzenia, czy Ci
  • Odpowiedz
Jak mam być szczery to w tych pieniądzach szukał bym S60 2.5T raczej. Łatwiej o nie zmęczony egzemplarz - do tego w S40 przy 2.5 już jest mało miejsca, tym samym koszty obsługi rosną. Sam miałem taki dylemat dla żony i stanęło na S60 2.5T AWD z 2005r.
  • Odpowiedz