Wpis z mikrobloga

Gram sobie w SimCity w #minecraft
Postawiłem sobie za cel rozwinąć jak największą wioskę. Pierwsze co zrobiłem to otoczyłem pobliską osadę płotkiem i oświetliłem teren, żeby nic mi ludków nie zeżarło. Zanim zdążyłem ich wszystko zabezpieczyć to zostało już tylko 3 villagerów. Powoli wioska zaczyna się rozrastać, jest już kilkunastu mieszkańców, i zaczynam dobudowywać już samodzielnie domki i dostawiłem drugi dzwoń. Co ciekawe jest już 8 golemów, to chyba sporo jak na tak mało mieszkańców. Oczywiście wszystko robię na survivalu. Mam zamiar zajmować coraz większy teren, ciekawe jak dużą wioskę uda się rozwinąć.
  • 5
@fizzly tak bronią ich, wyczytałem że na kilku osadników przypada jeden golem. A dzwon to centrum wioski, przy nim w romantyczne wieczory spotykają się pobliscy osadnicy, wiadomo w jakim celu.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nie ma dzwonu to centrum wioski równie dobrze może być łóżko. Dzwon z tego co wyczytałem obejmuje kwadrat 32x32 więc na wszelki wypadek dostawiam kolejne, żeby rozwój wioski się jakoś nie spowalniał czy
@fizzly: dzwon robi za centrum wioski i tam się spotykają na plotki, a w czasie najazdu można nim zaalarmować wioskę i wszyscy się chowają do domków.
Golemy łażą sobie i biją wrogie mobki.