Wpis z mikrobloga

Pytanie do rodziców.
Korzystaliście z kamerek do podglądu dziecka, kiedy chcecie wyjść do drugiego pokoju i sprawdzać, czy z dzieckiem jest wszystko w porządku?
Szukam czegoś dobrego i liczę na jakieś podpowiedzi.
Kumpel polecał mi apkę na 2 telefony, gdzie jeden jest kamerką, a drugi odbiera, ale to ma być raczej dla żony, a specjalnie nie będę nowego telefonu kupował.

#pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #dzieci
  • 19
  • Odpowiedz
a specjalnie nie będę nowego telefonu kupował.


@Asymilat: to kup używany :P Jeżeli masz np. laptopa lub komputer w pokoju, w którym jest dziecko to możesz podłączyć do niego kamerkę internetową, o ile ten sprzęt nie hałasuje bardzo. Telefon tak samo może być dobrym pomysłem. Sprawdziłbym po prostu ile kosztuje jedno rozwiązanie, drugie rozwiązanie i wybrał to, które bardziej zadowala mnie finansowo. ;)
  • Odpowiedz
@Asymilat: zależy o jakim dziecku piszesz.
Jeśli to noworodek z ryzykiem zaburzenia oddychania, to polecam elektroniczny monitor oddechu z alarmem. Sam korzystałem.
Jeśli to starsze dziecko, to wystarczy zajrzeć do niego co kilkanaście minut ;) albo "na zawołanie" jak zacznie płakać.
Do małych dzieci używaliśmy też takiego szpitalnego transportera na kółkach "łóżeczko szpitalne dla niemowląt" (picrel). Idealne rozwiązanie, żeby wziąć ze sobą śpiące dziecko np. do kuchni, czy generalnie mieć je
dominowiak - @Asymilat: zależy o jakim dziecku piszesz.
Jeśli to noworodek z ryzykie...

źródło: comment_BY8trRDdzzYXB2FDzutMwWcgpnwcUdSk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Asymilat: Video VTECH BM3200

testowane na dwójce dzieci, jest niezniszczalna i ma mega zasięg. polecam

w tel. się nie pchaj bo ponoć wpierd*lają baterię ekspresowo
  • Odpowiedz
@ciemnienie: powodzenia przey przetaczaniu tej kołyski z kuchni do salonu i z powrotem. Poza tym ta "brytfanna" jest wygodnie na wysokości takiej, że nie trzeba sie do dziecka schylać. To jest szpitalne, profesjonalne rozwiązanie, a nie jakaś bananowa proteza.
  • Odpowiedz
Przynajmniej nie robi się z domu sali poporodowej.


@ciemnienie: Ja nie wiem zieloneczko czy ty trolujesz czy co? Przecież ten kosz-kołyska ma zupełnie inną funkcję niż łóżeczko-bytfanna.
Kosz-kołyska ma:
1. Dużo kosztować
2. Ładnie wyglądać
3. Kołysać dziecko do spania
4. Ładnie prezentować dziecko przy kawusi z madkami-cioteczkami
(w tej kolejności)

Brytfanna ma:
1. Umożliwić wygodne ułożenie dziecka (regulacja kąta nachylenia miski).
2. Umożliwić wygodną "obróbkę" dziecka (karmienie, przewinięcie, przebranie).
3.
  • Odpowiedz
i to wszystko do 3 m-ca życia


@ciemnienie: dopóki samo nie zechce wyłazić. Dziecko w razie potrzeby może się tam bawić na siedząco. Starszego dziecka i tak nie trzyma się cały czas w kołysce, bo potrzebuje ruchu. Do "leżakowania" i dziennego spania dobrze nadają się małe "bujaczki".
Jeśli masz dziecko, to powinieneś/powinnaś o tym wiedzieć. Jeśli nie, to dobrze, że pytasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz