Wpis z mikrobloga

@uzytkownik4: mam takie coś nie wiem nawet skąd to się wzięło, że oczekuje że życie nie będzie latwe i będzie dużo problemów do rozwiązania. Jestem gotowy na wyrzeczenia które przyniosą efekt w przyszłości. Niestety ludzi ciągle głosują na tych co obiecują że będzie dobrze zamiast na tych co mówią że trzeba zrobić to i to żeby było dobrze.
@michal_85: to załóż własną partię lub rozmawiaj o tym/inspiruj ludzi. Nigdy nie znajdziesz partii, która będzie zgodna z twoimi poglądami na 100% (o ile nie będzie to twoja partia), dlatego wybiera się taką która ma najwyższy stopień podobnych poglądów. Lub głosuj na tych, którzy jeszcze nie rządzili, a nie, że co kilka lat zmienia się na poprzednich i tak w kółko.
Lub jak dotychczas - pozostań bierny.
@uzytkownik4 nie znam partii ktora zaspokoilaby ludzi w tej chwili. Nie jestem politykiem i nie znam sie na tym. Jestem bierny i pracuje na siebie. Pieniadze mam i nie zalezy mi na partii ktora wygra. A Ciebie nie przegadam raczej w tym temacie...
Poprostu widze ze dzieje sie zle ..
@michal_85: żadna partia nie zaspokoi potrzeb wszystkich ludzi, bo jednym trzeba odjąć, by dać drugim, a problem od czasów komunizmu polega na tym, że za dużo $ trafia nie tam gdzie trzeba. Czyli zawsze będzie ktoś niezadowolony - np. ci którzy od lat mają dobrze i dorobili się na układach nie będą zadowoleni jeśli im się nagle odejmie.
@mat888: lub nie masz 18 lat. Jakby cię ruchali nielegalni imigranci, to też byś milczał? Milczenie wyraża zgodę.
Najłatwiej jest mieć #!$%@?. Identycznie ludzie mówią, że "Nie pójdą do schroniska dla zwierząt, by bym się zapłakał/serce by mi pękło", czyli tak naprawdę myślą o sobie i nie potrafią przyznać przed samym sobą, że mają wy-je-ba-ne.
czyli tak naprawdę myślą o sobie i nie potrafią przyznać przed samym sobą, że mają wy-je-ba-ne.


@uzytkownik4: nie wiem jak inni ale ja tam tego nigdy nie ukrywałem. Zresztą tu nie ma na kogo głosować, nikt mnie w wała obietnicami nie zrobi po raz kolejny.
nikt mnie w wała obietnicami nie zrobi po raz kolejny.


@mat888: to na kogo już głosowałeś i kto nie spełnił twoich oczekiwań?

ja tam akurat jestem za usypianiem jak nie ma chętnych do opieki.


Prawie każde zwierzę skrzywdzone przez człowieka ma za sobą historię, w której zawinił konkretny człowiek. Dlaczego więc karać śmiercią niewinne zwierzę za winę człowieka? A może odwrotnie?
to na kogo już głosowałeś i kto nie spełnił twoich oczekiwań?


@uzytkownik4: Na PO głosowałem i się przejechałem srogo. Korwin też był ale później przejrzałem na oczy i też dałem sobie spokój z tymi ludźmi. No i z całymi wyborami też bo zrozumiałem na czym to polega.

Prawie każde zwierzę skrzywdzone przez człowieka ma za sobą historię, w której zawinił konkretny człowiek. Dlaczego więc karać śmiercią niewinne zwierzę za winę człowieka?
ale to nie jest rozpatrywanie w kategoriach kary i winy

Dlaczego to nie może być rozpatrywane w kategorii kary i winy? Bo ty tak myślisz? Równie dobrze, można usypiać wszystkich starych/niedołężnych ludzi, idąc tą logiką, nieprawdaż?

Cyk i po problemie. I ile pieniędzy by się zaoszczędziło

Nie wszystko jest rozpatrywane pod kątem pieniędzy. Istnieje jeszcze coś takiego jak sprawiedliwość.

Zabrałem dwa zwierzęta ze schroniska, więcej nie dam rady. Z resztą nie trafiłeś
Najpierw daj komuś szansę, a później oceniaj efekty.


@uzytkownik4: Wybacz ale nie przyłożę do tego ręki a już na pewno nie do konfederacji w sejmie, nawet jak wygrają to będę miał świadomość że to nie moja wina. Po prostu lepiej mi się śpi z tą świadomością że ci ludzie przy władzy-to nie ja ich wybrałem.

Jak można oceniać efekty pracy kogoś, kto się do niej nie dostał.


@uzytkownik4: po zachowaniu.
Czyli idealnie, książkowo wpadłeś w sidła systemu. Tak właśnie chcą, by ci którzy nie zagłosują na główny nurt, by się chociaż poddali.


@uzytkownik4: nie wydaje mi się. Oni i tak urobią ludzi po swojemu więc wynik wyborczy jest z góry do ustalenia jeżeli wiemy gdzie patrzeć.
@mat888: Czyli po prostu w kwestii polityki nie zamierzasz już robić nic i zostawiasz to w ręce innych osób, bierność. Poza tym, by "wygrać wybory" trzeba mieć z kilkadziesiąt % głosów, np. 40-60%, a ty głosując na Korwina nie uzyskałeś nawet 5%, mimo to się od niego odwróciłeś, masz do tego prawo, Korwin nie jest idealny, ma wiele wad, dużych wad, ale wolę dać szansę Konfederacji na CHOCIAŻ te 5%, niż
Nie wiem ile masz lat, ale jeśli będziesz się rozwijać umysłowo, jeszcze dostrzeżesz pewne rzeczy/zależności.


@uzytkownik4: ja już jestem w tej grupie wiekowej ,,do dojenia" mnie żadne benefity nie dotyczą i nie da się mnie zwyczajnie kupić.

karane śmiercią za to był zwierzęta


@uzytkownik4: a ty znowu o karaniu. To nie jest karanie tylko logiczna konsekwencja. Jeżeli społeczeństwo chce mieć zwierzaki to niech nimi się opiekuje jak trzeba i tyle
Jeżeli społeczeństwo chce mieć zwierzaki to niech nimi się opiekuje jak trzeba i tyle w temacie


@mat888: nie prawda. Nad społeczeństwem musi być "bat" w formie prawa, jeśli nie ma, to jest tak jak teraz widzimy -> przepełnione schroniska.
Nie można liczyć, że społeczeństwo samo z siebie będzie mądre i odpowiedzialne, bo takie nie będzie, tym bardziej polskie.

mój głos nic nie znaczy


raczej nie ma sensu rozmawiać z taką logiką.
Nad społeczeństwem musi być "bat" w formie prawa, jeśli nie ma, to jest tak jak teraz widzimy -> przepełnione schroniska.


@uzytkownik4: czyli chcesz zmuszać ludzi do adopcji zwierzaków? Ja w formie prawa zaproponowałem co wyżej. Jeżeli ukarzesz ludzi to i tak będą samotne zwierzaki i trzeba będzie coś z nimi zrobić i ja zaproponowałem szybkie rozwiązanie problemu.

mielibyśmy rewolucję.


@uzytkownik4: I to właśnie ty wpadłeś w sidła systemu. Myślisz że
czyli chcesz zmuszać ludzi do adopcji zwierzaków


@mat888: nie, ale cena za rasowego byłaby taka jak teraz z prawdziwych hodowli (a nie z pseudo). To skutecznie odstraszy januszy. Poza tym zlikwidowanie pseudo-związków, które istnieją teoretycznie w piwnicy na zadupiu, to połączone z trudnym otrzymaniem pozwolenia na hodowlę, już powoduje odcięcie sporej grupy psów za kilka stówek od pseudo-biznesmenów, którzy w żaden sposób nie kontrolują genów psów hodowanych wciąż z tymi samymi
Liczba psów w schroniskach z roku na rok by malała.


@uzytkownik4: ale problem występuje w tym momencie i ja zasugerowałem rozwiązanie. Zresztą nie wiadomo czy twój pomysł będzie skuteczny, mój jest pewny. Zresztą moje rozwiązanie może wcale nie być stosowane bo ludzie jak usłyszą o akcji to się zreflektują i zwierzaki znajdą nowe domy.

Nawet jeśli nie byłoby żadnej anty-systemowej partii, to wolałbym oddać przekreśloną kartę i czekać aż taka partia
@uzytkownik4: a i zauważyłem że właśnie nie chodzenie na wybory jest zauważane przez media i partie, jeszcze nie słyszałem żeby ktoś zastanawiał się nad ilością nie ważnych kart do głosowania.
zbytnio nie ma w czym wybierac. Glosowac na po dlatego ze nie na pis? Dla mnie glupota


@michal_85 Jeśli uważasz, że mniejszego zła nie ma (co jest absurdalne), to przynajmniej nie powinieneś wspierać monopartyjności. Lepiej, by politycy wzajemnie patrzyli sobie na ręce, niż żeby któraś z tych "jednakowo złych" partii miała pełnię władzy, czy to jest pis, po czy cokolwiek innego.
No chyba, że nie przeszkadza Ci wizja demokracji fasadowej jak na
Jeśli nie głosujesz, to wygrana kogokolwiek jest twoją winą.


@Tarec: nieprawda mój głos nic nie zmienia, to wy ich wybraliście i to jest wasza wina to wy postawiliście krzyżyki przy nazwiskach nie ja. Ja umywam ręce.

Mylisz się, gdyby np. 50% ludzi poszło oddać nieważny głos, to w kraju byłby przewrót. A tak to ta połowa nie pójdzie i #!$%@?.


@uzytkownik4: No właśnie nie, oglądałem kiedyś dyskusję i ogólnie artykuły
@QBA__: o i zaczęło się obrażanie-między innymi dlatego nie angażuję się w politykę wybory i tym podobne rzeczy. A może ja jestem podobny do tych pań z nagrania-to chyba nie chciałbyś żebym szedł głosować?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mat888: jesteś dzbabem przez którego i ja i Ty będziemy #!$%@?ć do śmierci na starsze pokolenie a na emerytury dla nas zabraknie bo naszemu pokoleniu nie chce się ruszyć dupy raz na 4 lata i pójść wybrać kogoś innego niż ci co siedzą w sejmie od 20 lat.
Wielki alternatywny freethinker:

Mie polityka nie interesuje, nie ma na kogo głosować

Ale polityka interesuje się Tobą i odrzucasz jedyną możliwość jej kreowania